Microsoft Windows 8 İle İlgili Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın

Microsoft işletim sistemleri üzerinde uzman olan Michael Cherry “Windows 8 ile ilgili duyduğunuz her şeye inanmayın” diyor.

Microsoft LogoWindows 8 ile ilgili haberleri birkaç gündür farklı yerlerden okuyorsunuzdur. USB 3.0, Bluetooth 3.0, yüz tanıma, ciddi performans iyileştirmeleri, çok daha hızlı açılıp kapanan sistem… Ve daha nicesi.

Tüm bu özellikler Microsoft’dan sızdırıldığı iddia edilen bir dokümandan yola çıkarılarak haberleştiriliyor. Microsoft, henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat Microsoft işletim sistemleri üzerinde uzman olan Michael Cherry computerworld internet sitesine verdiğin röportajda, “Windows 8 ile ilgili duyduğunuz her şeye inanmayın. Bu dokümanların ne zaman hazırlandığı belli değil. Belki tüm bu dokümanlar bir beyin fırtınası veya Windows 8’de yapılması düşünülen şeylerin listesi olabilir”. diyor.

Cherry, ayrıca Vista’da duyurulan fakat daha sonra iptal edilen özellikleri hatırlatıyor ve Windows 8’de de aynı şey olabilir diyor.

Açıkcası Michael Cherry’nin söyledikleri oldukça mantıklı geldi bana. Tüm bunlar sadece bir beyin fırtınası da olabilir.

4 Yorum

 1. CodeMachine

  Başlık sanki “Microsoft 8 İle İlgili Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın” değilde

  “Microsoft Windows 8 İle İlgili Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın” olacakmış

 2. goro

  Windows7’de çok büyük bir yanlış yapılmıştı, neydi hatırlayalım, denildiki Windows7 işlemci seçmeyecek, tüm işlemcilere kurulabilecek,  kurmak için x86 işlemci gerekmeyecek, sonra çıktı, denildiki tüm işlemcilere kurulabilen sürüm gelecek, sonra da iptal edildi.

  Şimdiki duruma gelelim, Android 2.2 x86 işlemcilerde de çalışan sürüm çıkarıyor, netbook, panelpc ve mobile kullanıcılar çoğınlukla Android işletim sistemine yöneldiler, masaüstü pc lere Android 2.2 ve üstü sürümler kurulabilecek.

  Yani ne diyelim, windows öndeydi, belki de işlemci seçme olayını önceden görmüşlerdi, yanlış zamanlamayla ellerindeki müşteri kitlesini android’e ittiler.

  Windows8 çıksa çıksa bu sıkıntıyı gidermek için çıkar gibi, işlemci seçmez ama özellikleri windows7 den pek farklı olmaz.

Bir cevap yazın