Microsoft, Windows 7 SP1’i Kullanıma Sundu

Windows 7 Service Pack beta 1Microsoft, Windows 7 ve Windows 2008 R2 için ilk hizmet paketini bugünden itibaren sunuculara yüklemeye başladığını duyurdu. Firma SP1’i sistem üreticilerine 9 Şubat’ta göndermişti. MSDN ve TechNet kullanıcılarıysa 16 Şubat’tan beridir SP1’e ulaşabiliyorlardı. Bugün yapılan duyuruya göreyse bugünden itibaren bütün kullanıcılar Windows Update aracılığıyla veya Microsoft’un İndirme Merkezi’nden SP1’i edinebilecekler.

Windows 7 açısından SP1 çok fazla bir yenilik sunmuyor. Bu paket için daha çok önceden yayınlanmış olan güncellemelerin bir arada sunulmuş hali diyebiliriz. Yine de SP1’in çıkmış olması işletim sisteminin yaygınlaşma hızını artırmak açısından tetikleyici bir etki yaratabilir. Özellikle büyük işletmeler yeni bir işletim sistemine geçmeden önce hataların giderilmesi için ilk hizmet paketinin çıkmasını bekliyorlar.

Windows 7 SP1’i buradan indirebilirsiniz. Yeri gelmişken hatırlatalım daha önce SP1’in Beta veya RC sürümlerinden birisini kurduysanız final sürümünü kurmak için önce bunları kaldırmanız gerekiyor.

4 Yorum

  1. Vatandaş

    He he ben 15 gün öncesinden yüklemiştim. RTM’ler torrente falan düşmüştü softpedia sitesinde de yoktu. Bir şekilde temin edip yüklemiştim.
    Not: Yüklemesi uzun sürüyo..

Bir cevap yazın