Microsoft: Windows 7, Mac OS’un Hık Demiş Burnundan Düşmüş

Microsoft’un yöneticilerinden Simon Aldous bir site ile yaptığı röportajda Microsoft’un Windows 7’nin kullanıcı arayüzünü Mac işletim sistemi gibi yapmak için elinden geleni yaptığını açıkladı ama bakın sonra ne dedi:   

İnsanlar sürekli Apple Mac OS işletim sisteminin grafiklerinin oldukça göze hoş geldiğini ve kullanımının kolay olduğunu söyleyip duruyorlar. Madem biz de ona rakip olabilecek bir şey çıkaralım dedik. Windows 7’nin grafiksel arayüzünü olabildiğince memnun edici tasarladık. Onu oturmuş işletim sistemimiz Vista’nın üzerine inşa ettik ve mükemmelleştirdik. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Windows 7 görsel olduğu kadar Mac’den çok daha kararlı bir işletim sistemidir.

Şirketin üst düzey yönetimi bu haberi görür görmez bir açıklama yaparak Aldous’un yorumlarının “bilinçsizce” yapıldığını ve bu kişinin Microsoft çatısı altında çalışmakla beraber Windows 7’yi geliştiren takımla herhangi bir bağlantısı bulunmadığını ifade etti.

Microsoft büyük bir firma ve binlerce kişi çalışıyor. Yüzlerce müdür ve yöneticisi var. Bu durumda bazı yanlış sesler çıkması doğaldır. Ama nedense sanki bu gibi olaylar Microsoft’da çok daha sık oluyor gibi. Artık bunun nedeni de merkezi denetim sisteminin aksaması mıdır, yoksa başka bir şey midir bilemiyoruz. Windows 7’nin arayüzü başarılı fakat Mac OS X ile çok benzer olduğunu söylemek pek mümkün değil.

Not: Video YouTube’dandır.

1 Yorum

Bir cevap yazın