Microsoft Ve Seven Android İçin Hotmail İstemcisini Duyurdu

Yazılım geliştirici firmalardan Seven, Microsoft ile Windows Live Hotmail servisi için bir Android uygulaması geliştirmek için el sıkıştı.

Android SimgelerFirmaların söylediğine göre uygulama, Microsoft tarafından onaylanmış ilk Android Homtail istemcisi. Uygulama,  push-email özelliği ile gelen kutusuna, kişilere ve takvime erişebiliyor. İki firma da uygulamayı Android Market üzerinden ücretsiz olarak dağıtıyorlar. Microsoft’un verilerine göre Hotmail, 360 Milyon kullanıcısı ile dünyadaki en büyük e-posta servis sağlayıcısı.

Microsoft, uygulamayı duyurduğu yayında Hotmail’i tamamen yeniden tasarladıklarını ve Android uygulamasını, akıllı cep telefonu kullanıcılarına kusursuz bir Hotmail deneyimi sunmak için tasarladıklarını belirtti. Microsoft’un tercih ettiği platform Windows Phone olsa da güncel market araştırmalarına göre Android pazar payının büyük bir çoğunluğunu elinde bulunduruyor.

Kendi platformunu geliştirmesinin yanı sıra Microsoft, Android platformuna da kapıları kapatmış değil. Geçtiğimiz günlerde Samsung, her satılan Android telefonu için Microsoft’a bir miktar lisans ücreti ödemeyi kabul etti. Hesaplamalara göre Microsoft, sadece bu yıl içinde 444 Milyon Dolar lisans ücreti elde edecek. Bu yüzden Microsoft, Android platformunun iyi gidişatıyla da ilgileniyor.

Bu bağlantıdan Android Market’e giderek uygulamayı indirebilirsiniz.

2 Yorum

  1. icemanphoenix

    uygulamanın istediği izin listesine bakınca; bir tek, telefonun nikahını istemediğini gördüm ve yüklemekten o an vazgeçtim. çünkü hotmaile tarayıcıdan erişmek şu durumda daha iyi bir seçenek. nasıl olsa her ikiside internet erişimi gerektiriyor. o halde neden fazladan bir uygulama bulundarayım telefonumda. (hele o kadar abuk sabuk izinler isteyen bir uygulamayı)

Bir cevap yazın