Microsoft Ücretsiz Office Web Apps Uygulamasını Hayata Geçirdi

Microsoft, internet üstünden ücretsiz olarak ofis dosyalarınızı görebilme ve üzerinde değişiklik yapabilme imkanı sunan Office Web Apps uygulamasını hayata geçirdi.

Bildiğiniz gibi, Google’da ücretsiz olarak Google Documents adında benzer bir uygulamayı bir süredir kullanıcılara sunuyordu. Microsoft, şimdi Google’un bu alandaki tekelini Office Web Apps ile kırmak istiyor.

Office Web Apps’in  kullanışlı bir kaç özelliği var; mesela Office Web Apps ile Microsoft, kullanıcılara 25 GB’a kadar depolama alanı sunuyor. Tek bir dosya için belirlenmiş limit ise 50 MB.

Office Web Apps, şimdilik sadece *.docx, *.xlsx gibi yeni Office formatlarını destekliyor. *.doc gibi eski formatlar ise henüz Office Web Apps tarafından desteklenmiyor.

Office Web Apps ile desteklenen Office programları ise şöyle: Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve OneNote. Microsoft’un blog sayfasında öğrendiğmize göre, Office Web Apps şimdilik Amerika, Kanada, Birleşik Krallık ve İrlanda da faaliyet gösteriyor; fakat henüz Türkçe desteği olmasa da Türkiye’de de bu hizmet verilmeye başlanmış durumda.

Microsoft Office's Web App

Office Web Apps’i denemek için buraya tıklayın ve Hotmail hesabınızla giriş yapın. Sağ üst tarafta Word, Excel simgelerine tıklayıp hemen bir Office belgesi yaratabilirsiniz.

Son olarak, Office Web Apps’in, Office’in hafif bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz. Standart Office programlarında bulunan bir çok özellik Office Web Apps’de bulunmuyor.

1 Yorum

  1. *nix

    Youtube ayağına Google Docs’u da yasaklayan TİB ya Microsoft’tan bi çay-çorba içmiş, ya da Google’ın bir ayranını bile görmemiş anlaşılan. Endieşm sonraki bir bal parmak harekatında Facebook da güme gitmesin.

    30 milyon dolar için 72 milyonu kısıtladım diyorsun ki 10 tane apartman parası eder etmez. Bu mudur bütün Türkiye halkının bilgi edinme hakkının bedeli? Kişi başı 42 kuruş için rehine olarak tutulan 72 milyon. Kefaleti cepten verelim gitsin bence, yoksa eşkiya beli tutmuş salmıyor kervanı.

Bir cevap yazın