Microsoft Steam’e Rakip Olmak İstiyor

Oyunlarını dijital olarak satın almak isteyen kullanıcıların favorisi olan Steam’e Microsoft cephesinden bir rakip geliyor.

Games for WindowsMicrosoft bugün, Games For Windows Marketplace’in yeni sürümünü basına duyurdu. 15 Kasım’da piyasa sürülecek olan Games For Windows Marketplace üzerinden oyun satın alınabilecek ve bu sistem Xbox Live Marketplace’deki “Haftanın Fırsatı” gibi bazı özelliklere sahip olacak.

Microsoft’un PC ve Mobil Oyun bölümünün üst düzey yöneticilerinden Kevin Unangst  “Games For Windows Marketplace ile oyuncular için dijital bir dükkân yaratma amacıyla yola koyulduk” dedi ve ekledi “ Varolan Xbox Live ve Windows Live hizmetlerimizi de ekleyerek, milyonlarca oyuncunun bilgisayar oyunu satın almanın ne kadar kolay olduğunu görmelerini istedik.”

Games For Windows Marketplace’e Windows Live, Xbox Live ya da Games For Windows hesaplarından herhangi biri ile giriş yapılabilecek. Ayrıca kredi kartıyla satışın yanında Microsoft Point sistemiyle de satış yapılacak.

2 Yorum

  1. Tahir Meylani

    Sanırım bu haber biraz abartıldı oyun medyasında.

    Microsoft’un Steam’e rakip olduğu falan yok, olamazda zaten. GFWL’i bile çoğu firma terk ederken, Microsoft’un çıkıp Steam’e rakip olması düşünülebilir bir şey değil.

    Burada Microsoft’un yaptığı şey sadece dağıtımcılığını veya geliştiriciliğini üstlendiği -ki bu oyunlar Steam’de satılmıyor-  ya da GFWL altyapısını  kulllanan oyunlar için alternatif bir satış kanalı açmak. Zaten oyun satışları da sadece bir internet sitesi üzerinden yapılıyor, ayrı bir program ile değil.

Bir cevap yazın