Microsoft: Playstation 3’le İnternette Dolaşmak Tam Bir İşkence

Kendi adıma konuşmak gerekirse Playstation 3’ün içinde internet gezginini şimdiye kadar hiç kullanmadım diyebilirim. En nihayetinde  PC’ler, Netbook’lar, hatta cep telefonları bile bu konuda çok daha rahat bir deneyim sağlarken neden Playstation 3’ü kullanalım ki, değil mi? Anlaşılan Microsoft Xbox Live grup yöneticisi Aaron Greenberg’de böyle düşünüyor.

İnanıyoruz ki televizyonda interneti gezmek oldukça kötü bir deneyim. Önemli olan web sitelerini almak ve onları oturma odasına uygun bir şekilde optimize etmek. Netflix servisi ile işte tam olarak bunu yaptık. Tamam, doğruya doğru, şimdi gidip PS3’te Facebook’a girebilirsiniz ancak sitede düzgün bir şekilde gezinti yapmak tam anlamıyla bir işkence.

 

 

Amacım PS3’e saygısızlık etmek değil, yanlış anlaşılmasın. PS3’ün bazı özelliklerini çok seviyorum ama bu onlardan biri değil. Biz istiyoruz ki online deneyim akıcı olsun ve bunun için Live’a uygulama eklemeye devam edeceğiz.

Greenberg’ün haksız olduğunu söylemek güç açıkçası.  Şimdi de okuyucularımıza soralım: Playstation 3’te ki internet gezginini ya da Xbox 360’ta ki Facebook veya Twitter programlarını kullanıyor musunuz?

1 Yorum

  1. MaRIkO

    ps3 e kablosuz klavye ve mouse takınca gayet güzel kullanılıyor. ayrıca yeni nesil panasonic plazma televizyonlarınada klavye ve mouse takınca gayet güzel sörf yapılıyor. microsoftta son aralar moda olan çamur at izi kalsın mantığı ile yorumlar yapmaya başlamış. tabii bunu appledan öğrendi microsoft orası ayrı.

Bir cevap yazın