Microsoft, Mart Ayında Mac İçin Messenger Çıkaracak

Messenger for MacApple kullanıcıları genelde Microsoft’tan olabildiğince uzak durmaya özen gösterirler ancak arkadaşlarımızın çok büyük bir çoğunluğu Windows Live Messenger kullanıyor değil mi? Microsoft, bir günlükte Mac 8 sistemler için gelecek mart ayında sohbet uygulamasının beta sürümünü çıkaracağını doğruladı.

Microsoft’un “Mac takımı” şu sıralar Mac için Messenger’a ses ve video desteği eklemek için sürekli çalışıyorlar. Bu ses ve video desteği işletim sisteminden bağımsız olacak. Yani, konuştuğunuz kişinin bilgisayarında hangi Windows işletim sistemi olursa olsun Windows Live Messenger üzerinde görüntülü ve sesli konuşma gerçekleştirebileceksiniz.   

Messenger for Mac

- Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

Bu desteği yazılıma eklemek o kadar da uzun sürmemeli diye düşünebilirsiniz ancak farklı bir işletim sistemiyle çalışmak üzere tasarlanmış bir yazılımı “bambaşka” bir işletim sistemine uyarlamak zahmetli bir iştir. Microsoft bu uygulamayı 2009 yılı içerisinde yayınlayacaktı ama ses/video desteği ekleme sürecinin tahmin edildiğinden daha yavaş işlemesi sebebiyle gelecek seneye erteledi.

Bir cevap yazın