Microsoft Kinect’in Hacklendiğini Yalanladı

Xbox 360 Slim Kinect

Xbox 360 Slim Kinect

Microsoft’un Xbox 360 için ürettiği Kinect’in, yayınlandıktan bir hafta gibi kısa bir süre sonra hacklendiği haberini sizlere ulaştırmıştık. “Hacklendi” terimi Microsoft’un ağırına gitmiş olacak ki, bu durumla ilgili bir açıklama yapıldı.

Haberimizde de belirttiğimiz gibi, 2000 Dolarlık ödülü gözüne kestiren bir kişi, Kinect’i hackleyerek, yakaladığı değerleri bilgisayar ortamına aktarmayı başarmıştı. Bu olaya kayıtsız kalmayan Microsoft, resmi bir yazıyla bu olayı yalanladı. Aslında “yalanlamak” kelimesi olayla tam örtüşmüyor, zira Microsoft’un amacı “hacklendi” teriminden kaçınarak olayı açığa kavuşturmak.

Microsoft’un açıklaması şöyle: “Kinect, herhangi bir şekilde hacklenmemiştir ve yazılımsal ya da donanımsal herhangi bir modifikasyon söz konusu değildir. Birileri, Kinect’in diğer cihazlarla haberleşebilmesini sağlayan sürücü üretmiştir ve üretilen sürücü ya da Kinect’in diğer cihazlarla kullanımı desteklenmemektedir.”

Microsoft’un amacı ise, doğal olarak, Kinect’in sadece Xbox 360 ile kullanılmasını sağlamak. Microsoft’un hedefine ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman gösterecek.

2 Yorum

Bir cevap yazın