Microsoft Kinect ve Phone 7 Tanıtımı İçin 1 Milyar Dolarlık Bütçe Ayırdı

Microsoft’un Kinect ve Windows Phone 7 reklam kampanyaları için harcayacağı para dudak uçuklatıyor.

Wall Street Journal’de yayınlanan bir makaleye göre Microsoft, Kinect ve Windows Phone 7 reklamlar kampanyaları için 1 milyar dolarlık bir bütçe ayırdı.

Microsoft’a göre Kinect, Xbox’ın ortaya çıkmasından bile büyük bir olay. Ve Microsoft, Kinect’in duyurulması ile birlikte milyonlarca ürünü aynı anda piyasaya sunacak.

Peki, Kinect 500 milyon dolarlık bir reklam kampanyasını hak edecek kadar önemli bir ürün mü? Aslında şimdiye kadar gelen bilgiler bunun tersini söylese de ok yaydan çıktı bir kere. Microsoft, öyle ya da böyle Kinect’in başarısı için tüm para musluklarını açmış gözüküyor.

Aslında 2010 E3’teki cafcaflı Kinect şovunu izleyen herkes, Microsoft’un Kinect için nasıl agresif bir reklam kampanyası düzenlediğini anlamıştı. Hatta bir arkadaşıma “Microsoft E3 Kinect şovu için harcadığı parayla rahatlıkla 3-4 tane AAA oyun geliştirilebilir” demiştim.

Microsoft, Kinect için yürüttüğü agresif reklam kampanyasını Windows Phone 7 içinde yürütüyor. WSJ’a göre Microsoft, Windows Phone 7 reklamları için 400 milyon doları gözden çıkarmış durumda.

Geriye kalan 100 milyon dolar ise, özel reklamlar ve sponsorluklara giden para.

4 Kasım 2010 tarihini merakla bekliyoruz…

1 Yorum

Bir cevap yazın