Microsoft: “Fix it” İle İşletim Sistemi Sorunlarınızı Çözüyor

Microsoft, İngilizce düzeltmek anlamına gelen “Fix it” adlı yeni bir hizmetini daha duyurdu. Adından da anlaşılacağı gibi “Fix it” sorunlarınızı düzeltebileceğini iddia ediyor. Peki, nasıl çalışıyor bu sistem? Hangi sorunlara çözüm buluyor?

Henüz programı deneme şansımız olmadı o yüzden bu soruya kesin bir cevap veremiyoruz ama tahmin ettiğimiz kadarıyla “Fix it” acemi Windows kullanıcıları hedef alıyor. Sürücü eksikliği, yazılım eksikliği gibi basit problemleri tespit edip size uyarıyor ve sizi gerekli sitelere yönlendirebiliyor. Aslında, bu hizmet Windows 7’de de bulunuyor. Sanırım, Windows 7’de kullanılan sorun giderme hizmetinin Windows Vista ve Windows Xp için düşünülmüş hali “Fix it”.

Eğer Microsoft’un bu yeni hizmetini denemek istiyorsanız buraya tıklayıp “Fix it” programını indirebilirsiniz. Okuyucularımız arasında “Fix it”i deneyen varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Son bir not: “Fix it”, Windows XP’de Service Pack 3 olmadan yüklenmiyor . Windows Vista’da ise deneme şansı bulamadım.

1 Yorum

  1. Yücel PEHLİVAN

    evet denemiştim.tam hatırlamıyorum ama bir kısa yolla ilgili.gayette işime yaramıştı.ama 1 vakaadan yola çıkmak ne kadar doğru kestirmek zor ama daha çok kullananan oldukça tam bir değerlendirme olur diye düşünüyorum.

     

Bir cevap yazın