Microsoft Donanımlarımızı Ağlatacak Bir PC Oyunu Geliştiriyor

Microsoft’un kafasına saksı falan düşmüş olmalı :).

Microsoft LogoBildiğiniz gibi Microsoft, uzun bir süredir PC’de oyun oynamayı seven kesimi gözden çıkarmış durumdaydı. Özellikle Xbox 360’ın piyasaya sürülmesinden sonra bu durum daha da derinleşti ve Microsoft, bırakın PC’e özel oyunlar geliştirmeyi, bazı oyunların sırf Xbox 360’a özel olması için PC’e port edilmesine bile engel oldu (bakınız Alan Wake).

Fakat son günlerde Microsoft’un PC oyunculuğuna bakışının değişmeye başladığını görüyoruz. Bunun ilk canlı örneklerinden birine Microsoft’un, Fable III’ün PC için de geliştirilmesine izin vermesiyle şahit olduk.

Ama durun bir dakika Microsoft, sadece bununla kalmayacak gibi gözüküyor (hakkatan bir saksı durumu var sanırım). Microsoft Oyun Stüdyosu genel müdürü Dave Luehmann, Microsoft PC pazarından tamamen çekilmedi, hatta geliştirdiğimiz yeni bir oyun PC donanımına tonla para akıtanları sevindirecek diyor. Fakat Luehmann, bu oyun hakkında hiç bir detay vermiyor ve sadece önümüzdeki 24 ay içerisinde bizden yeni duyurular ve ürünler bekleyin diyor.

Ayrıca Microsoft’un, PC’ için yeni bir Flight Simulator ve Age of Empires oyunu da geliştirdiğini hatırlatalım.

Bakalım bu saksının etkisi geçici mi olacak?

7 Yorum

  1. Ziyaretçi

    age of güzel olurda zorlayacak oyun olmaz.

    Yorum: Microsoft Eksik kalsın istemez. zaten xboxuna yapar onu port eder.

    xbox u da tüm özellikleriyle artık official olarak türkiyede görmek istiyoruz.

     

Bir cevap yazın