Microsoft CEO’su Steve Ballmer: Windows 7 Tablet PC’ler Bu Yıl İçinde Piyasada Olacak

Microsoft’un “karizmatik” CEO’su Steve Ballmer, Windows 7 tabanlı tablet-PC’lerin bu yıl içerisinde piyasaya sunulacağını söyledi.

Windows 7 tablet-pcBallmer, aralarında Asus, Dell, Samsung, Toshiba, Sony gibi devlerin de bulunduğu bir düzine donanım üreticisinin Windows 7 tabanlı tablet-PC’lerini bu yılın sonundan itibaren piyasada görmeye başlayacağımızı söyledi.

Ballmer, “önümüzdeki birkaç ay içerisinde Windows 7 tabanlı tablet-PC’lerin piyasaya sunulmaya başlanacak. Bence bu cihazları oldukça etkileyici bulacaksınız. Bu bizim için çok önemli bir alan” diyor.

Ballmer, ayrıca bu ürünlerin bazıları klavye ile bazıları klavyesiz olacak ama fiyat aralıkları çok çeşitli olacak diyor. Ayrıca tüm ürünler Windows 7 tabanlı olmasının yanında Office’de içerecek.

Fujitsu, Hewlett-Packard, Lenovo, Panasonic, Pegatron ve HP’nin de Windows 7 tabanlı tablet-PC geliştirdiği kulağımıza gelenler arasında.

Merak ediyorum piyasada bu kadar talep var mı tablet PC’ler için? Ayrıca Microsoft, donanım pazarında birkaç kez çuvallamasından dolayı olsa gerek kendi tablet-PC’lerini hazırlamak yerine sadece yazılım desteği sağlıyor Tablet-PC’ler için.

Ne diyelim Trenlerde mastürbasyon yapanların sayısı artacak gibi gözüküyor :).

Bir cevap yazın