Microsoft Artı Eksi Pil Teknolojisini Bitiriyor: Pilleri Yanlış Takma Derdine Son

Hiç pil takarken artı eksi kutupları seçmekte zorlandığınız oldu mu? Microsoft sizi düşünüyor…

Microsoft LogoMicrosoft, yazılım işlerinden geri kalan zamanlarda ilginç ve genelde başarısız donanımlar geliştirmeye devam ediyor. Hayır hayır Microsoft, iPhone 4’e rakip bir cep telefonu geliştirmeyi düşünmüyor (şimdilik böyle bir durum yok en azından).

Microsoft’un geliştirdiği yeni teknoloji sadece artı eksi kutuplu pil teknolojisini basitleştirmeye yönelik. Microsoft’a göre, yeni geliştirdikleri pil teknolojisi “tak çalıştır” (tanıdık değil mi?) şeklinde olacak. Yani yeni pillerde artı eksi kutuplar olmayacak.

İşin güzel yanı bu teknoloji AA, AAA, C ve D gibi sık kullanılan pillerde bile uygulanabiliyor. Hatta Microsoft şimdiden Duracell, AE light ve Black Diamond among gibi dev şirketlerle bu teknolojinin uygulanması için antlaşmaya varmış bile.

Bu teknolojinin pek önemli olduğunu söyleyemem; artı eksi tarafı seçmek için fazladan harcayacağınız birkaç saniye sizin içi hayati öneme sahipse başka tabi.

Kaynak: neowin

2 Yorum

  1. goro

    MS işte, windows’a rakip olarak ios, android gibi x86 tabanlı arkası sağlam işletim sistemleri çıktıkça MS’un da değişik fikirlere yöneldiğini görüyoruz, tekel kırıldı ya, gerisi gelir, eskisi gibi havadan kâr edemeyecek artık.

Bir cevap yazın