Microsoft Adobe’i Satın mı Alıyor?

Microsoft, Adobe’i satın alarak Apple’ı köşeye sıkıştırmak istiyor.

Microsoft LogoNick Bilton’ın New York Times’da yayınladığı bir bloga göre, Microsoft ve Adobe CEO’ları Apple’ı alt etmek için kapalı kapılar altınada yaklaşık bir saat görüştüler.

Nilton’a göre, görüşmede pek çok konu görüşüldüyse de ana konu, Microsoft ve Adobe’nin Apple’ı cep telefonu pazarında nasıl alt edilebileceğiydi. Görüşmede bahsi geçen olasıklardan biri de Microsoft’un Adobe’i satın almasıydı.

İçerden bir kaynağa dayandırdığı haberinde Bilton, görüşleri alınması için toplantıya davet edilen birilerinin olduğunu ve Microsoft’un bu toplantı hakkında kimseye bir şey söylenmemesi gerektiğini özellikle vurguladığını söylüyor.

NYT’dan başka bir gazeteciye göre de, Microsoft ve Adobe dah önce de bir satın alım için toplanmış; fakat Microsoft, Adobe’i satın alması durumunda tekel davaları ile karşılaşmaktan korktuğu için satın alım gerçekleşmemiş. Yine de konu Apple’ı alt etmek olunca Microsoft’un bu sefer gözü kara davranabileceğini konuşuluyor.

The Financal Post’un bir haberi göre ise, Microsoft’un Adobe’i satın alması çok düşük bir olasılık. Çünkü Windows tabanlı işletim sistemlerinde -Office dışında- en çok kullanılan beş yazılım Adobe’e ait. Ve, bu satın alım kolayca tekel nedeniyle iptal edilebilir.

Microsoft, Adobe’i satın alacak kadar gözü kara davranacak mı, yakında öğreniriz.

2 Yorum

  1. CodeMachine

    “Microsoft ve Apple CEO’ları Apple’ı alt etmek için kapalı kapılar altınada yaklaşık bir saat görüştüler.”

    steve amcanın kendi şirketini alt etmek istemesi enteresan 😛

Bir cevap yazın