Microsoft 25 Yıldır Kullandığı Logosunu Değiştirdi

Yeni logo firmanın Windows ürünlerinde görmeye alıştığımız renkleri taşıyor. Microsoft yetkililerinden Jeff Hansen’ın dediğine göre “yeni logo eskiyle bağ kurarken yenilik ve tazeliği simgeliyor”.

Önümüzdeki aylarda Microsoft’un Windows 8 işletim sistemi, Windows Phone 8 cep telefonları ve Surface tabletleri gibi önemli ürün tanıtımları yapacağını biliyoruz. Bu büyük yenilenmeyi desteklemek için Microsoft’un yıllardır kullandığı logosunu değiştirmesi akıllı bir seçim.

Tabi ki yeni logonun tüm ürünlerde kullanılmaya başlaması biraz zaman alacaktır. Bazı ürünlerde bir süre daha eski logoyu görmeye devam edeceğiz. Microsoft’un yeni logosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

4 Yorum

  1. Sabertooth

    Bana nedense Microsoft artık mobil platformlara kayacakmış gibi bir izlenim uyandırdı bu logo. Basit ve köşeli logonun bende uyandırdığı mesaj daha rahat anlaşılabilirlik ve kullanılabilirlik. Tablet ve akıllı telefonlar için istediğimiz şey performansın yanında tam da bunlar aslında. Windows 8 in ana platformu sanki PC ve laptoplar değilmiş gibi geldi bana.

Bir cevap yazın