Microsoft, 2011’de En Çok Ziyaret Edilen 10 Sitenin Dördüne Sahip

Google’ın yayınladığı istatistiğe göre dünya üzerinde en çok ziyaret edilen ilk 10 siteden dördü Microsoft tarafından yönetiliyor.

Google’ın yayınladığı 2011 yılında en çok ziyaret edilen 1000 internet sitesi istatistiğine göre ilk onda yer alan sitelerden dört tanesi (Microsoft.com, Bing.com, Live.com ve msn.com) Microsoft tarafından yönetiliyor. En çok ziyaret edilen siteler sıralamasında ilk onda bu kadar siteye sahip olan başka bir kurum ya da firma yer almıyor. En çok ziyaret edilen Live.com dördüncü sırada yer alırken msn.com altıncı sırada yer alıyor. Arama motoru Bing.com dokuz, Microsoft.com ise onuncu sıradan listeye giriyor.

Google kendisine ait olan Google.com’u listeye dahil etmemiş ancak listeye göre ilk onda yer alan iki site Google’a ait: İkinci sıradaki Youtube .com ve yedinci sıradaki Blogspot.com. Geçtiğimiz günlerde Google.com’un Mayıs ayında 1 milyar ziyaretçi sayısını aştığını haberleştirmiştik. Google.com’u da listeye ekler ve ilk onda yer aldığını varsayarsak Google’ın ilk onda üç sitesi olmuş oluyor. 

Listenin birinci sırasındaysa şaşırtıcı olmayan bir şekilde Facebook yer alıyor. Google’ın verdiği rakama göre Facebook’a 880 milyon tekil ziyaretçi girmiş. Bu hafta içinde Facebook kullanıcı sayısının 750 milyonu geçtiği haberi de internete düşmüştü. Google’ın listesinde yer alan diğer siteler ise şunlar: Üçüncü sırada Yahoo.com, beşinci sırada Wikipedia.com ve sekizinci sırada Çinli arama motoru Baidu.com.

2 Yorum

  1. engin

    bence ilerde devletler arası savaşlar değil,şirketler arası savaşlar olucak böylece en güçlü şirketlerede ülkeler sponsor olucak ,kısaca dünya tersine dönücek diyebiliriz,tabi bu biraz zaman alır,ömrümüz yeterse görürüz.

Bir cevap yazın