Microsoft 18 Ayda 30 Milyon Telefon Satmayı Hedefliyor

Microsoft yeni çıkaracağı Windows Phone 7’ye büyük umutlar besliyor.

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Geçtiğimiz günlerde çıkan Kin One ve Kin Two modelleri pek kimsenin ilgisini çekememiş olmasına rağmen Microsoft yakın zamanda çıkarmaya hazırlandığı Windows Phone 7 ile Apple ve Google’a bu sektörde rakip olmaya hazırlanıyor.

WP7’nin ilk gönderimleri bu yılın sonbahar aylarında yapılacak. Geçtiğimiz aylarda yapılan Windows Phone 7 tanıtımı pek ses getirmemiş olsa da Microsoft yeni telefonu konusunda oldukça iyimser bir hava yayıyor.

Microsoft, 2011 yılının sonuna kadar yani önümüzdeki 18 ay içinde 30 milyon Windows Phone 7 satabileceğini öngörüyor. Eylül ayına kadar üç ay var bunu düşersek geriye 15 ay kalıyor. Bu hesaba göre Microsoft’un her ay 2 milyon cep telefonu satması gerekiyor.

Dün Fransa’da yapılan ReMix konferansında Microsoft, 2011 yılında satılacak olan telefonların %40’ının akıllı telefon (smartphone) olacağını belirtiyor. Bu yıl bu oran %14 seviyelerinde kalmıştı. Bu yüksek akıllı telefon satış beklentisi Microsoft’un hedefini tutturmasını kolaylaştırabilir.

Tabi rakipler de boş durmayacaktır. Apple kısa bir süre içerisinde iPhone’ın dördüncü neslini piyasaya sürecek. Google, uzun süredir Android işletim sistemini destekleyerek kendi telefonunun altyapısını güçlendiriyor.

Bir cevap yazın