Metro: Last Light Duyuruldu

THQ, Metro 2033 için geliştirilen devam oyununun isminin Metro: Last Light olacağını duyurdu.

Metro 2033 concept artUkraynalı 4A Games’in Rus yazar Dmitry Glukhovsky’nin aynı adlı ödüllü romanından uyarladığı Metro 2033, tam bir ” sev ya da nefret et” oyunuydu. Çok beğenip yere göğe sığdıramayan da oldu, beğenmeyip yerin dibine sokan da. Hatta Destructoid gibi prestijli bir sitenin, “oyun bozuk” diyerek incelemeyi reddettiğini bile gördük.

Dürüst olmak gerekirse; Ukraynalı dostlarımız, Glukhovsky’nin romanında yaptığı enteresan toplumsal çözümlemelere fazla bulaşmadan sürükleyici bir hikaye ve sağlam bir atmosfer yaratmayı başarmıştı. Fakat sorunlu oynanış mekanikleri ve Doğu Avrupa’dan çıkma oyunların ortak yanı olan teknik problemler, muhteşem olmasını beklediğimiz bu deneyimi çoğu zaman can sıkıcı hale getiriyordu.

Yine de kötü bir oyun değildi Metro 2033 ve Glukhovsky’nin Metro 2034 adında ikinci bir romanının daha olduğunu düşününce 4A Games’in bir devam oyunu geliştireceği de açıktı.

Bugün ise oyunun yayıncısı THQ’nun CEO’su Brian Farrell, devam oyununun geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Oyunun ismi ise beklenenin aksine Metro 2034 değil Metro: Last Light.

Yani THQ’nun geçtiğimiz ay kaydettirdiği “Metro2033LastLight.com”, “MetroLastLight.com” ve “LastLightGame.com” adresleri bir yan oyuna (spin-off) değil devam oyununa aitmiş.

Metro: Last Light’ın raflarla ne zaman buluşacağı henüz açıklanmamış olsa da Joystiq‘in haberine göre birinci sınıf bir reklam kampanyası yoldaymış.

1 Yorum

Bir cevap yazın