Metro 2033 Hakkında Bilgiler “Yeni Bir Stalker mı”?

Tüm canlılar gibi insanoğlunun da hayatta kalma iç güdüsü çok güçlüdür. İnsanoğlu, her türlü zorlu şartlara ayak uydurabilir, en zor durumlara göğüs gerebilir, yaşama sıkı sıkıya tutunur. Bu tür hayatta kalma mücadeleleri inanılmaz öyküleri de beraberinde getirir; belgesellere, kitaplara, şehir efsanelerine, oyunlara konu olur.

Rus edebiyatının son dönemde gözde yazarlarından biri olan Dmitri Glukhovsky’nin 2005 yılında yazdığı ve büyük ses getiren romanı Metro 2033, bir grup insanın nükleer savaş sonrası hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. THQ ve 4a Games, bu romandan yola çıkarak Metro 2033 oyununu geliştiriyor.

Oyun hakkında çok bir bilgimiz yok fakat Stalker ve Fallout karışımı bir şey olacağını tahmin ediyoruz. Yayınlanan ekran görüntüleri ve videolar bizi sağlam bir maceranın beklediğini gösteriyor.

Metro 2033, 16 martta Xbox 360 ve PC için çıkacak, oyunu istersek Rusça seslendirmeli, İngilizce alt yazılı olarak oynayabileceğiz. Rus oyunlarının İngilizce lokalizasyonda pek başarılı olmadığını biliyoruz. Daha dramatik ve etkileyici seslendirmeler için oyunu Rusça oynamanız gerektiğini söylesek abartmış olmayız sanırım.

Metro 2033 oyun içi resim

Fazlasıyla Stalker'ı anımsatıyor değil mi?

Oyun hakkında diğer bildiklerimiz; demosu çıkmayacak, 10+ aşkın bir oyun süresi olacak. DirectX 9-10 (DirectX 11 desteği de olabilir) destekleyecek ve rol yapma öğeleri de içeren bir shooter oyunu olacak.

Metro 2033 sessiz ama derinden geliyor. Bir Stalker hayranı olarak oyunu dört gözle bekliyorum, oyun çıkınca sitemizde incelemesini bulabileceksiniz. Eğer oyun başarılı olursa devam oyunu da şimdiden kesin gibi zira yazar Dmitri Glukhovsky, 2033 romanının devamı 2034’ü piyasaya sürdü bile.

Bir cevap yazın