Metro 2033 DirectX 11 Resimleri (Güncellendi)

THQ, Stalker oyunlarının geliştiricisi GSC Game World ile Stalker çıktıktan kısa bir süre sonra yollarını ayırmıştı. Aslında bu benim için pek sürpriz olmadı. Stalker, ne kadar kaliteli bir oyun olursa olsun eski Sovyet ülkelerini hedef alan bir oyundu ve o ülkelerde başarılı bir satış grafiği çizdi.

THQ, Stalker gibi önemli bir oyun markasını kaybetmiş olabilir ama Rus oyun Stüdyosu 4a Games ile birlikte Stalker’a oldukça benzeyen yeni bir oyun üzerinde çalışıyor, Metro 2033. Metro 2033’ün detaylarını ve oyunun hikayesini önceki haberimizde bulabilirsiniz. Kısaca bahsedicek olursak; Metro 2033 ünlü bir Rus yazarın romanı ve nükleer felaket sonrası metrolarda yaşam mücadelesi veren bir topluluğu anlatıyor.

Metro 2033 DirectX 11

Metro 2033 DirectX 11

Metro 2033 16 martta PC ve Xbox 360 için çıkacak. Fakat PC sürümünün önemli bir avantajı var, DirectX 11. THQ, bugün oyundan ilk DirectX 11 resimlerini yayınladı. Resimler biraz cilalanmış gibi dursa da sıkı bir görsellik vadediyor. Diğer resimlere bakmak için buraya tıklayın.

Güncelleme: Haberi yayına aldıktan sonra oyunla ilgili bir kaç detay daha açıklandı:

  • Metro 2033’de Nvidia 3D ve PhysX desteği olacak.
  • Nvidia teknoloji ve içerikten sorumlu başkan yardımcısı Tony Tamasi’ye  göre; Metro 2033, 2010 yılının en iyi grafiklerine sahip oyun olabilir.
  • Metro 2033, aralarında Depth of Field ve Full Tessellation’unda bulunduğu pek çok DirectX 11 efektini destekleyecek.

Bu haberden sonra, Nvidia’nın merakla beklenen DirectX 11 Fermi kartlarının mart ayında çıkma ihtimalinin kuvvetlendiğini söyleyebiliriz sanırım.

8 Yorum

  1. Vernoncougar

    Grafıkler ve gorsel efektlerın zengın oldugu bır oyunmus, benım gıbı grafık kalıtesıne onem veren bır ınsan ıcın cıkıyor sankı 🙂 Umarım nvıdıa kartımız yok dıye physx ayarları dark voıd de oldugu gıbı medıum da kalmaz.

Bir cevap yazın