Metal Gear Solid: Rising Hikayeden Çok Aksiyona Odaklanacak

Oyunun yönetmeni Matsuyama, MGS: Rising’in formülünü açıkladı.

MGS 2: Sons of Liberty’nin esas oğlanı Raiden’ın MGS 4’te gördüğümüz cyborg ninja formuna dönüşmesine tanık olacağımız MGS: Rising’in serinin stealth action köklerinden ziyade bir katana aksiyonu olacağını biliyorduk. Hatta MGS serisinin meşhur “tactical espionage action” mottosu da yerini, Japonca yıldırım anlamına gelen Raiden’a uysun diye”lightning bolt action“‘a bırakmıştı.

Serinin yalnızca Rising için de olsa stealth action‘dan salt aksiyona dönen mekanikleri birçok MGS hayranını üzmüşken; MGS oyunlarının derin hikayesine hayran olan oyunseverlerin kalbini kırabilecek bir başka haber de oyunun yönetmeni Shigenobu Matsuyama’dan geldi.

MGS Rising

Artık MGS Rising'in salt aksiyon oyunu olacağından şüphemiz yok.

Matsuyama, Eurogamer‘a verdiği röportajda MGS: Rising’in hikayeden çok aksiyona odaklanacağının ve ara sahnelerin de serinin önceki oyunlarına göre daha kısa olacağının altını çizerken şu sözleri sarf etmiş:

“Hikaye önemli olmayacak demiyorum; fakat daha önceki oyunlar Hideo Kojima tarafından hazırlanmıştı. Ben Hideo Kojima olmadığıma göre oyunumu ağır sahneler üzerinde şekiilendirmeyeceğim. Hikaye her şeyin odağında olmayacak. Bu daha çok bir katana aksiyonu. Rising’in farklı bir stilde olması lazım.”

Tabii bu sözlere bakıp da oyunun kalitesiz bir hikayeye sahip olacağını sanmayın. Matsuyama sözlerine şöyle devam ediyor:

“Beni yanlış anlamayın. Hikaye de orada olacak. Zira bu tarz oyunlarda arka planda gerçekten kaliteli bir senaryo olması gerektiğine inanıyorum.”

Bütün bu açıklamalardan sonra MGS: Rising’in serinin önceki iterasyonlarından tamamen farklı bir tarza sahip olacağını da iyice anlamış oluyoruz.

MGS: Rising 2011 yılı içerisinde PS3, Xbox 360 ve PC platformları için raflarda olacak.

3 Yorum

  1. brulvahnatu

    allahım nedir bu oyun firmalarının hikaye düşmanlıgı hem action yapıp ama senaryoyuda arka planda saglam tutacakmıs 🙂 pehh kim inanır buna oyun su dakkadan itibaren buram buram action kokmaya basladı bile (öğğğ!! kokuya bak)

  2. Ali Bulut

    konami den yada Shigenobu Matsuyama’dan  xbox 360 a da mgs 4 ün çıkmasını istediğimi iletirmisiniz 😀 ps3 de olduğu için oyunu alıp oynuyamadık hem ps3 ün uçuk fiyatta olması hemde oyunlarının ülkemizde baya bir pahallı olmasından dolayı xbox 360 ı tercih ettim ama metal gear solid rising xbox 360 ada çıkacak madem bir önceki seriyide xbox360 a çıkarsın lar kaç dvd olucağı önemli değil videolar dan yada ara sahnelerden kesilmeden aynen ps3 versiyonunda olduğu gibi oyunu orjinal şekilde aktarsalar isterse 10 dvd olsun xbox360 ın hdd ye yükleyince bir sorun teşkil etmez aynen blueray gibi akıcı şekilde oynarız snake i bir ihtiyarlamış halde oynuyalım madem microsoft la mgs için anlaşmış konami bu iyliğide yapsınlar mgs hayranlarına ps3 japon malı olabilir ama sony diye ülkemizde pili bile pahallı sony nin biraz insaf

  3. Hamza

    IPTAL OLDU RISING….REVENGEANCE oldu…MGS3 gibi bir Anıtı dikmiş abimizsin. inşallah MG Rising yerine yapacağın revengeance klas olur resident evil serisini bitirdiler 3’ten sonra filmleriyle iyice göümden düştü zaten bu konuya hiç girmeyelim.. Tekken’in filmlerini çeken heriflere hiç bişi diyemiyorum zaten. Dünya çöküyo.. Sen etme.. ellerinen öperim reis..

Bir cevap yazın