Metal Gear Solid Film Projesi Yatmak Üzere

Yapım aşamasında olan bir dolu oyun filmi var. Gears of War, BioShock, Kane&Lynch, Hitman 2, Silent Hill 2, Metal Gear Solid, Resident Evil: Afterlife, Lost Planet, Warcraft, Infamous, EverQuest, Splinter Cell, Prince of Persia, Assassin’s Creed… Bu isimler arasında en çok beklediklerimizden biri Solid Snake’in macerası şüphesiz. Ancak Maske, Manolya, I Am Sam, Blade ve Ghost Rider gibi kimi oldukça başarılı kimi de sadece pahalı filmlerden tanıdığımız yapımcı Michael De Luca’dan gelen haberler pek iç açıcı değil.

Ünlü yapımcı, oyunun film adaptasyonuyle ilgili Konami ve Sony Pictures arasındaki anlaşmazlıkların altını çizerken, özellikle Kojima Productions’ın Metal Gear Solid konsepti ile ilgili oldukça korumacı bir yaklaşım içinde olduğunu vurguluyor. Yani efsane serinin yaratıcısı Hideo Kojima, işleri biraz yokuşa sürüyor gibi ve bu yokuş, filmin tamamen iptal edileceği bir kapıda bitebilir.

Peki Kojima-san korkmakta ve korumacı davranmakta haksız mı? Açıkçası Kojima efsaneleşmiş bir isim olan Metal Gear Solid’i vasat ellerde başarısız bir sinema uyarlamasına teslim etmek istemiyor. Kaldı ki Konami’nin beyaz perdeye uyarlanmış bir diğer oyunu olan Silent Hill’i düşününce, Kojima’ya biraz olsun hak veriyor insan. Yine de umudumuz Solid Snake’i en az oyunlarda olduğu kadar başarılı bir uyarlamayla beyaz perdede izleyebilmek. Projeyle ilgili yeni haberleri bekliyoruz.

1 Yorum

  1. GameGain

    Adam haklı.Bugüne kadar ki pek çok oyun uyarlaması maalesef vasatın üstüne çıkamadı.Hitman’i izledikten sonra Hitman’den nefret etmemek için 20 defa tekrar bitirdim:D Ayrıca şöyle de bir şey var ki oyun karakterlerine herkes farklı anlamlar ve bakış açıları yükledikleri için filminde de herkes kendi kafasındaki karakteri görmek istiyor ama göremeyince film kötü olmuş diyor.Bu da göz ardı edilemez kuşkusuz.Ama MGS bana güzel bir uyarlama olur gibi geliyor.(Prince of Persia güzeldi mesela.)

Bir cevap yazın