Metal Gear Rising: Revengeance’ın Ana Platformu PlayStation 3

Platinum Games, Bayonetta’da yaptıkları hatayı tekrar etmemekte kararlı.

Metal Gear Rising: Revengeance’ın dün yayınlanan yapım videosunda oyunun Xbox 360 gamepad’iyle oynandığı gören herkesin aklında aynı soru işareti belirdi: Yoksa oyunun ana platformu Xbox 360 mı?

Ancak Platinum Games’ten Atsushi Inaba’ya göre Xbox 360 gamepad’i birden çok platforma geliştirilen oyunlar için bir çeşit zorunluluk. Zira oyunları bilgisayar kullanarak geliştiriyorlar ve bu noktada Xbox 360 gamepad’i kullanmak tek seçenek.

Inaba, Twitter’dan yaptığı açıklamada stüdyo içinde geliştirdikleri bütün oyunlarda ana platformlarının PlayStation 3 olduğunu, bunun Metal Gear Rising: Revengeance’ta da değişmeyeceğini belirtmiş. Tabii söylenenler oyunun Xbox 360 versiyonunda da belirgin bir fark olmayacağını gösteriyor.

Metal gear rising 1

Hatırlarsanız stüdyonun geçen yıl çıkan oyunu Bayonetta’nın PS3 versiyonu Nex Entertainment tarafından geliştirilmiş ve Xbox 360 versiyonuyla arasındaki ciddi kalite farkları yüzünden Platinum Games eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Anlaşılan firma aynı hatayı bir daha yapmamakta kararlı.

Hemen aşağıda yapımcı ekiple yapılmış röportaj videosunu bulabilirsiniz. Yeni ekran görüntüleri içinse buraya tıklayıp galerimize gitmeniz mümkün.

Bir cevap yazın