Merve’yi Tavlama Sanatı

Merve siyah saçlı, kahverengi gözlü, alımlı bir bayan; sözleriyle sizleri mest ederken, her konuya da ayrı bir cevabı var.

Merve Tavlama Sanatı

Merve'yi Tavlama Sanatı

Peki Kim Bu Merve?

Merve, Botego adlı şirket tarafından geliştirilen bir sevgili botudur*. Türkçe Doğal Dil İşleme (DDİ) teknolojisini kullanan bu bot, Türkiye’de büyük markalar tarafından tercih ediliyor. Bunun dışında genelde çevrimiçi yardım merkezlerinde kullanılmak ve insanlara daha hızlı yanıt verebilmek amacıyla da kullanılabiliyor. Hatta sevgiliyle nasıl konuşulacağını dahi öğretebiliyor.

Botego’nun resmi web sitesinde yazan açıklamada “Doküman yönetim aracınızı ya da intranetinizi kullanırken ne kadar özgürsünüz? Örneğin içinde yalnızca ‘araç vergisi’ geçen bir dokümanı ararken ‘taşıt vergisi’ (hatta ‘taşıt vergileri’) yazdığınızda sisteminiz sizi anlıyor mu? Ararken yaptığınız imlâ hatasını bile fark edebiliyor mu?” cümlesi aslında her şeyi özetliyor.

Onlarca çeşidi olan “Merve” yere, zamana ve mekâna göre farklı isim alabiliyor. Merve’ye, Aslı, Fatma, Huriye gibi farklı isimler takmak da mümkün. Bunun yanında Merve; sanal temsilci, pazarlama temsilcisi, kullanıcı temsilcisi gibi görevlerin de altından başarıyla kalkabiliyor.

*Bot: Dilinizi anlayan ve sizinle yazışabilen bilgisayar yazılımlarıdır.

Merve’yle Kim Sohbet Etmek İster?

Merve ile sohbet etmek için buraya tıklamanız yeterli. Bir blogunuz veya kişisel web siteniz varsa, Merve’yi tavla uygulamasını kolayca ekleyip ziyaretçilerinizin Merve’yle konuşmasını sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki kodları, Merve’nin gözükmesini istediğiniz yere kopyalamak.

<script type="text/javascript" src="http://www.botego.com/merveyitavla/merve.js"></script>

Herkese Merve’yle iyi sohbetler. Bakalım kim Merve’yi daha önce tavlayacak?

13 Yorum

 1. Ziyaretçi

  uzun zaman önce konusmuştuk kendisiyle şimdide iki laf edelim dedim tanımadı sinir oluyorum yaw hemen kavga ediyorum zaten doğru düzgün olmamış cümlenin içinden belli kelimeler seçiyor ona göre kalıp cevapları kullanıyor okadar. compishco nun üzerine tanımam

 2. Ziyaretçi

  Anony_mous reklamı yapmak için anony_mous konularına benzer konular arasına bu sayfayı ekleyip önceki ve sonraki konu linlerinin resimlerine türkçe tercümesi ile “biz isimsi_sıçanlarız dır” yazılı resimleri koyan “tom’s Türkiye”yi kınıyorum.

  Biran önce bu konunun benzer konuların arasından çıkarılmasını rica ediyorum.

  • Jason Junior

   Bizim yazdıklarımız, Anonymous’u övmek için değildir. Farkındaysanız haber niteliğinde yayınlıyoruz. Bu konunun onlarla bir alakası yoktur. Sadece ilgi çekebileceğini düşündüğümüz için yayınladık.

 3. mRt

  başka ne var?
  sen varsın yaa
  demek öyle
  evet
  pekala
  ne pekala
  peki işte, tamam.
  ne tamam
  Tamam demişken, tamamlanmamış işler beni hep huzursuz etmiştir. Sen ne düşünüyorsun?
  hiçbişey
  hadi ordan beni kandıramazsın 😉
  seni tavladım
  yapma yau 🙂 benim niye bundan haberim yok
  çünkü akılsız bir robotsun sen
  gerçeklerinden ne fayda gördün ki?
  bak ben tavlamada ustayımdır
  pekala boku yedin, ne yapmamı bekliyorsun?
  beni kucaklamanı
  kucak demek. pek de samimi.
  neden
  sence neden?
  hadi kucakla
  kucak demek. pek de samimi.
  kucaklaaa
  kucak demek. pek de samimi.
  pic kadın
  kadınların çiçek oluşuna katılıyor musundur acaba
  bu robot salak yaa
  bir türk robotu dünyaya bedeldir diyebiliriz belki ilerde

  bu robot deli dedik ne dedi

Bir cevap yazın