Merakla Beklenen Asus Eee Klavye Ne Zaman Çıkacak?

Asus, oldukça iddialı olduğu Eee klavyesinin konsept tasarımını ilk olarak 2009 CES fuarında bizlere göstermişti. Daha sonra Eee Klavyeden pek bir haber alamadık, sadece Asus’un Eee klavyenin prototip versiyonlarını bazı gazetecilerle paylaştığını biliyoruz. Neyse ki, sonunda Asus,  Eee klavyenin Nisan ayında piyasaya sürülebileceğini açıkladı ayrıca, Eee klavyenin marifetlerini gösteren hoş bir video da yayınladı.

Asus EEE Keyboard Klavye

Çok şık bir klavye değil mi?

Nedir Asus Eee klavyeyi bu kadar özel ve beklenmeye değer kılan? Aslında Asus, videoda bize her şeyi açıklıyor ama biz yine de Asus’un bu marifetli klavyesinden biraz bahsedelim.

Asus Eee Klavyeyi bir cümle ile özetlememiz gerekirse; standart bir klavye, hoparlör ve iPhone’un buluşması olarak özetleyebiliriz. Asus Eee Klavye, ayrıca wireless özelliği sayesinde evinizdeki HD LCD TV’lere bağlanabiliyor bu sayede klavyeden internete bağlanabiliyorsunuz. Neyse, fazla söze gerek yok. Asus Eee klavyenin daha fazla gecikmemesini dileyelim ve Asus’un yayınladığı videoyu izleyelim.

(youtube)

http://www.youtube.com/watch?v=leTCKDmnnSQ&feature=player_embedded

5 Yorum

 1. Hasan Alp iNAN

  Kesinlikle katılıyorum. Enter tuşu en kullanışsız şekilde bu cihazda yer almış. Kullanması zor. Bu tasarımın kullanımda bir avantajı da yok. Neden kullanırlar ki? Anlamak çok zor.

 2. tamergungor2006

         Yeni yada eski her ürünü sadece eksileri ile değerlendirmeyelim, ürünün youtube‘ da videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Her ürünün mutlaka bir alıcısı vardır, zaten ürünü tasarlayanlarda belli bir kitleyi hedef almış olmalılar. Muhtemelen yukarıda yorum yazan arkadaşlar ve ben bu kitleye dahil değiliz……..

 3. furkan

  Açıkçası ben de anlayamıyorum, enter’ı niye bu kadar küçük yaptıklarını, çok statükocu bi insan değilim ama tuş diziliminde orijinal dizilime ve tuş büyüklüklerine sadık kalınmalı bence, mouse kullanmayı fazla sevmeyen bi insan olarak home/end/delete/ p up/p down tuşlarının notebooklarda ve yeni klavyelerde dağıtılması beni sinir ediyor. yeni bir klavye aramama rağmen bulamıyorum istediğim gibi, güzel tasarımların hepsinde tuşlar dağıtılmış. evdeki bilgisayarımda 12 senelik unisys klavyemi hala kullanıyorum:)

 4. tamergungor2006

  Furkan arkadaşımıza tavsiyemdir:

         Samsung PLEOMAX klavye ; siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği mevcut. Siyah tercihimdi ama 4 yıl önce bulmak zordu, TEKNOSA’ da 35 TL fiyattan buldum ve aldım ama beyazını. Siyahını öneririm, 2 adet USB yuvasına sahip, multimedya tuşları en üstte ardışık olarak dizilmiş, en önemlisi benim almamdaki tercih üzerinde şeffaf kaplaması var. İnternette araştır, GİTTİGİDİYOR’ da bulabilirsin…..

Bir cevap yazın