Men In Black Alien Crisis Ön İnceleme

Sinema dünyasında fırtınalar estiren Men In Black 3, Tommy Lee Jones, Will Smith ve Josh Brolin’in üstün performansları ile hem eleştirmenlerden, hem de izleyicilerden olumlu eleştiriler aldı ve gişe rekorlarını alt üst etti.

Fırsattan istifade eden Activision, pek çok ünlü sinema filminde olduğu gibi Men In Black 3’ünde oyununu piyasaya sürdü. Yapımın yer aldığı platformlar arasında Nintendo Wii, PC, Microsoft Xbox 360 ve elbette Sony PlayStation 3 bulunuyor.

Yapımı Nintendo Wii, Xbox 360 ve PC’de inceledik. Sonucun, büyük bir hayal kırıklığını olduğunu söylersek yalan olmaz. Yapım çok kısa sürüyor ve tecrübeli oyuncunun birkaç saatini bile almıyor. Aslında bu olumlu bir nokta da sayılabilir zira berbat kontroller, çağın gerisinde kalmış grafikler, anlaşılmaz oyun örgüsü, kullanıcıların zevkini öldürüyor. Film ile alakası olmayan diyaloglar ve modellemeler, film hayranlarını ayrıca şaşırtıyor.

Sonuç olarak, detaylı bir incelemeye vakit bulamasak da Men In Black Alien Crysis, bir aksiyon-macera oyununun beklentilerini karşılamaktan çok uzak kalıyor ve çoğu film oyunu gibi hayal kırıklığı yaratmaktan öteye geçemiyor.

34 Yorum

 1. dezzar

  bu ön inceleme mi_ inceleme mi nedir pek anlayamadım ben. bir aralar uğur ve oruç beyin doyurucu oyun incelemeleri ve detaylı haberleri olurdu. tahir ve hamdi beyin detaylı ürün incelemeleri yol gösterici donanım değerlendirmeleri olurdu. toms hardware türkiye öldü galiba tamamen. şimdi sadece ana siteden üstün körü yapılmış bir iki çeviriden fazlası yok. hele şu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anladım sanırım thg türkiye yayın hayatının sonuna geldi. üzücü

 2. Ardeth

  Yahu felaket tellallığıni bırakın. adam oyundan uzaktan durulması gerektiğini açıklamış çok da güzel yazmış. iki satırı bir araya getireneyenler atıp tutuyor. ölduyse okumayın ve susun.

  • Kazım

   krdeşim o zmn inceleme filan yapmasınlar final döneminden sonra iyice güzel bir açıklama yapsınlar ne o öyle 5 satırlık bişey vakit bulamadık demişler.Bir öğrenci bi öğretmene böyle dese varya öğretmen ona verir 25’i oturur yerine yazmasınlar abicim 5 satır yazmaktansa yazmamak bence daha iyidir

 3. dezzar

  kusura bakmayın eleştirim biraz ağır kaçmış olabilir. kabul. ama elinizi vicdanınıza koyun. size birkaç sorum var şimdi. Soru 1- bu sitenin ismi ne? Cevap: Tom’s Hardware Guide. Dünyanın bilmemkaçıncı büyük yayın grubu falan diyor resmi sitesinde. Soru 2 Site ne zamandır güncel değil? Cevap: 6 aydır doğru düzgün donanım haberi yok. incelemelerin büyük kısmı ana siteden çeviri. site oyun sitesine dönmüştü ki oyun haberleri ve incelemeleri de gelmez oldu. Soru 3- sitedeki son yazı ne? Cevap: Topu topu 5 cümlelik Men in Black. İnceleme desen değil. ön inceleme hiç değil. eski haberler bile daha dolu doluydu be. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun. Bu nasıl bir yayın anlayışı. Finalleri falan bahane etmek apayrı zaten. Yazma kardeşim o halde madem finalin var. Zaman bulamadık diye bahane mi olur. Zaman bulamadıysan yazmazsın. Ayrıca zaman bulamadığın oyunun yazısını da yazmaassın ama değil mi? Kusura bakmayın çok sevdiğimim bir sitenin günden güne profesyonellikten uzaklaşıp git gide yayın hayatının sonuna geldiğini görmek beni üzüyor. Bir aralar Limbo incelemesi okumuştuk bu siteden öyle bir edebi üslup harika tasvirler. bir uncharted 3 incelemesi okumuştuk. bir deus ex. koca koca ekran kartı incelemeleri. doya konuları. deniz diye bir arkadaş vardı mesela onun hazırladığı yararlı bilgiler. kusura bakmayın. kendinizi koruyan sahte yorumlar atmayı bir kenara atın ya silkelenin şu ölü toprağını üzerinizde atın ya da konsolüssü gibi yayın hayatınıza bir nokta koyun şu siteyi aktif ve dinamik bir ekibe devredin. bizi donanımhaberin ve merlinin ilkokul türkçesine ve geri zekalı içeriklerine bırakmayın. saygılar

 4. BARIŞ TERUN

  Sayın okur yukarıdaki mesajları ben atmadım. Eğer beni az buçuk arastirirsaniz buna ihtiyacım olmadigini görürsünüz. O yazı buradaki ilk yazimdir, anlayışlı olmanızı rica ederim. daha doyurucu yazilar okuyacaksınız. Thgtr ailesi olarak her eleştiriyi, üsluplu olmak şartıyla dikkate alırız. Final olayı nedir bilmiyorum ama universiteyi çoktan bitirdim kasıt buysa.

 5. Onur Kenan

  Uzun süredir gördüğüm en kötü makale olmuş diyebilirlim.. inceleme değil, ön inceleme değil, ancak “özet inceleme” gibi bir isim uygun olabilir ya da ne bileyim, “editörden not”, “kısa bilgi” isimleri de uygun olabilir.. Yeni başlıyorsunuz thgtr ailesinde çalışmaya muhtemelen, kolay gelsin, bundan sonraki makalelerinizde başarılar dilerim.. ama thgtr bu olmamalı.. yahu hakikaten nerede diğer yazarlar???

 6. Ediz Özatik

  Ne yazık ki eleştirilere bende katılıyorum.
  Son aylarda çok büyük bir seviye düşmesi var bu sitede.
  Haber çıkmıyor doğru düzgün.
  Donanım yada oyun haberleri de hiç doyurucu değil.
  Her allahın günü girip baktığım sitenizde bayatlamış haberleri görünce artık elim pek gitmiyor sitenize girmeye…
  Gerçekten de biraz ölü toprağı serilmiş gibi sanki.
  Lütfen biraz silkinin, yoksa ben dahil birçok takipçi nizi kaybedeceksiniz…
  🙁

 7. dezzar

  eskiden her ay sistem önerileri olurdu son 1 yıldır sistem önerileri bile yok. bu son zamanda olan bir şey değil bence. 8 aydır donanım ve teknoloji namına ortada dişe dokunur bir şey yoktu. bir ara günde 10 tane oyun haberi çıkıyordu. oyun sitesi kıvamı vardı. sonra oda kesildi. belki her gün 20 tane düzgün haber 5 tane makale çıksa falan şu dandik man in black yazısı bu kadar göze batmazdı. yada sitenin ismi toms hardware değil de korsanoyun.com olsaydı. arkadaş yeni başlamış. kendini bir şey sanarcasına araştır falan demiş bi de. ama teknoloji medyasını yakından takip etmeme rağmen adını duymamıştım. araştırdım birkaç bir şey buldum hakında. kusura bakma dostum ama şöyle bi sitenin geçmişine bak. böyle bir yazıyı yayınlamaya utanır insan bence. çıkıp da beni araştır faln demez üstüne. okura laf sokmasıyla tanınan oruç dim bile bu kadar kendini beğenmiş değildi. şu yazıyı bir karşılaştır allahını seversen bu kadar mı ne yaptığından habersiz ve amatörsünüz. ağzım açık kalıyor. site yönetimi falan mı değişti diye düşünmeye başladım ben. ben bu şikayetlerimi düzgün bir üslupla tomshardware ana sitesine de ileticem. sorun nedir bir öğrenelim. okurun bilgilenmeye hakkı vardır sanıyorum.

 8. Kazım

  Bende eleştirilere katılmak durumundayım artık bu siteye girerken kafama soru işareti (?) takılıyor.
  Site gerçekten artık çöküşte dibe vurmaya başladı.Haberler artık hiç seve seve okumuyorum zaten çok fazla haberde yazılmıyor. Ediz krdeşte söylemiş zaten lütfen biraz silkinin yoksa ben dahil birçok takipçinizi kaybedeceksiniz diye. NFS Serileri gibi olurmu bu site bilmiyorum (benzetmede doğru oldumu bilmiyorum ama)bi ara harika bi popülarite yakalamıştı sonrada taban yapmıştı ardından shift çıktı düzeldi sizin siteninde böyle olmasını istemem. Bi gidin elinizi yüzünüzü yıkayın kendinize gelin yoksa bu site tarihe gömülecek benden söylemesin

 9. dezzar

  ya elinizi vicdanınıza koyun ve sayfa düzenine bir bakın. ortada kocaman bir resim. ne oyun içinden bir görüntü var ne başka bir şey. eşşek kadar kapak resmi koymuşlar. yazının toplamının 10 katı büyüklüğünde. adam özür dileyerek şu yazıyı yayından kaldıracağına veyahut daha düzgün bir yazı koyacağına “beni araştırsaydınız keşke” demiş. madem çok büyük bir şahsiyetsin insan şu yazıyı yayınlarken biraz utanır sıkılır di mi. hep böyle bi çalıştınız hayatınız boyunca. üslup düzgün olursa eleştiriyi dikkate alırız demişsini. peki ya sizin üslubunuz. bir yerde yeni yazmaya başlarken o yerin çizgisini falan gözden geçirmezmisiniz? biraz sert eleştirmiş olabilirim ama bahane bulmaya çalışmanız çok komik kaçıyor. türkiyede teknoloji medyası bu hallere de mi düştü yani. zaman bulamadık ama alın böyle boktan bişiyle idare edin. resim bile yok. aradaki 10larca incelemeyi es geçiyoruz, haber yazmıyoruz ama boktan bir filmin daha da boktan oyununu inceliyoruz. neyse amacım kimseyi kırmak değildi. zaten çok sık yorum yapmazdım ama sitenin ne hallere düştüğünü görünce biraz canım sıkıldı yardırasım geldi hepsi bu. kalın sağlıcakla

 10. Barış Terun

  Bakın, kendimi yüksekte gördüğüm yok. Yukarıdaki yorumları kendisi yazmış deyince ilgili arkadaş, ben de lütfen beni araştırın, öyle bir şey yapmam dedim. Nasıl bir anlayış ve linç kültürü bulunuyor, anlamadım. Ben kime laf sokmuşum. Seviyeli bir şekilde, olayın yanlış anlama olduğundan bahsettim. Site protokolleri nedeniyle susuyorum, ne desem başka yere çekilecek.

 11. Berit

  Yeter be, bir insanın üstüne bu kadar gidilmez. Hayatta ne kadar başarılı olamamış insan varsa saldırıyor. yapamadıklarınız yüzünden insanlara saldırmayın. Yüzlerine bunları söyleyemezsiniz. Buradan atmak kolay tabi. Adam beni araştırın, niye kendi hakkımda sahte yorum yapayım demiş. Her şeyi karıştıran bu dezzar denilen nick.

 12. Nirrandir

  Derriz denilen zat(!) böyle buyurmuş:
  kendinizi koruyan sahte yorumlar atmayı bir kenara atın ya silkelenin
  Bir de yazara söz hakkı verin be! Adam atıp tutsun, bir de bu takma isimden özür dilensin.

 13. dezzar

  Yahı güldürmeyin. Tamam yazara biraz fazla tepki koymuş olabilirim kendisinden özür dilerim. Ammavelakin sitenin geldiği nokta ortada. Yazdıklarımı tekrar okuyun. Yok efendim öyle değil diyen bir kişi bile çıkmaz herhalde. Aylardır güncellikten uzak olan sitede bir anda karşımda hakaret gibi beş cümlelik bir yazı görünce kendimi tutamadım. Şimdi yazar arkadaşı veya siteyi koruyanlar yada saçmal salak ilkokul terk zekasıyla bana saldıranlar bir zahmet bu nasıl bir yayın politikasıdır bir zahmet açıklayıversinler. ret almışım falan komik misiniz ya. pardon siteyi başka birileri mi devraldı biri çıkıp söylese lütfen

 14. Ediz Özatik

  Arkadaşlar, yazar arkadaşa da fazla haksızlık etmeyin bence. Tamam yazı çok sığ (bu oyunda öyle ya zaten), yetersiz açıklamalar ve eleştiriler var. Daha iyisi olabilir miydi ? Evet olabilirdi. Belki yazar arkadaşın boş bir anına gelmiştir.
  Lakin bu sitedeki sıkıntı bu oyunla ilgili değil !
  Yıllardır zevkle takip ettiğim bu site artık bende baygınlık yaratıyor. Her girdiğimde (artık daha seyrek giriyorum) sıkıntı basıyor artık. Ne donanım haberleri, ne öneriler, ne oyun haberleri.
  Tamamen boş ve yetersiz bilgilendirme. Lütfen buradaki yazar arkadaşları eleştirmek için söylemiyorum. SİTE BOŞALMIŞ GİBİ ! Bir terkedilmişlik havası var.
  Açıkçası daha ne kadar bu siteyi takip ederim bilemiyorum. Belkide orjinal Toms hardware dönmemin zamanı gelmiştir.
  :/

 15. Rafet

  Arkadaşlar yazara tek bir cümlem var yazar kötü bir adama benzemiyor zaten sadece daha acemi işini şuan pek iyi yapamıyor böyle giderse sitenin geleceği hiç iyi olmaz ama adamın kendisi köt birisi diil acemi bir tom’s hardware yazarı onu geliştirebilir. Eleştirenlerin lafı bence barış terun’A değil sitenin geleceğine yönelik yapıyorlar. Siteye girmek istemiyorum ben 1,5 senedir bu siteyi iice takip ediyorum 1,5 sene önceki thgtr ile şuanki thgtr arasında 1 trilyon dağ kdr fark var (Abartma cümlesi lafın gelişi) eskiden bu siteye bayılarak girerken şuan girsemmi girmesemmi diye düşünüyorum acaba sitenin geleceği ne olacak. Kazım arkadaş NFS serisi örneğini vermiş.Örneği doğrumu bilmiyorum fakat sitenin geleceği ii değil yazarlar nerde ya bi gelsinler şu siteyi toparlasınlar

 16. serkanozekes

  Barış Terunu Hürriyet grubundan, Autoshow,Shiftdelete ve Pc Worldden tanırım. Çok kalifiye bir arkadaş. zevkle takip ederim. acelesine gelmiş belli ki. Tom okuyuculari da başka nedenlerden patlamislar.talihsizlik olmuş, kalpler kırılmış. En çok da Barış uzulmustur. Zaman verin sizi incelemeye boğar. Kalemi kuvvetlidir.

 17. Hamdi Kellecioğlu

  Arkadaşlar, siteyle ilgili samimi endişelerinizi anlıyorum. Uzun süredir canımızı dişimize takıp siteyi sizler için güncel tutmaya çalışıyoruz. Ancak Türkiye’de sadece reklam gelirleriyle ayakta durabilen internet sitesi sayısı çok az. Özellikle bizim gibi içerik üreterek okunma sayısı üzerinden gelir elde eden siteler için işler daha da zor. Çoğu site yayıncılık dışında yan işler yaparak ayakta kalmaya çalışıyor.

  Son zamanlarda siteye fazla zaman ayıramadığımız doğru. Şu ana kadar büyük bir özveriyle çalışan editörlerimiz çeşitli nedenlerle birer birer yazılarına ara vermek zorunda kaldı. Bu da normal olarak sitenin hayalet kasabaya dönmesine neden oldu. Açıkçası tatmin edici bir ücret veremediğimiz yazarlarımızdan daha fazlasını da isteyemiyoruz.

  Site şimdilik gönüllülük esasına göre hayatını devam ettiriyor. Bir şekilde bir yerden hayatımızı devam ettirebilecek kadar kaynak bulabilirsek site yeniden ismine yakışır kalitede içerikle dolup taşacaktır. O zaman kadar ne yazık ki bu şekilde devam edeceğiz.

  Bu makalenin yazarı Barış Terun tamamen gönüllü olarak içeriğimize katkıda bulunmaktadır. Evet, alışık olduğunuz oyun incelemelerimiz gibi ayrıntılı bir yazı değil ama herkesin bir kendisine göre bir tarzı var. Beğenmeyenler çıkabilir bu çok normal ama eleştirilerinizi kırıcı değil yapıcı bir şekilde yazarsanız. Sizin emek verip yazdığınız yorumlar da boşa gitmemiş olur. Yazar bir sonraki yazısında sizin isteklerinizi de dikkate alır.

Bir cevap yazın