Media Markt Beylikdüzü FIFA 2011 Turnuvasından İzlenimler

FIFA 2011 turnuvasının heyecanını yerinde yaşadık.

Aral’ın düzenlenlediği ödüllü FIFA 2011 turnuvasını geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk.  Sadece 20 TL’lik oyun satın alan herkesin katılabileceği ödüllü turnuvalar,  belli başlı teknoloji marketlerde düzenleniyordu.

Bende 3 Ekim günü keloğlan gibi azığımı sırtıma alıp yola düştüm evime en yakın FIFA 2011 turnuvası için. Peşinden koşacağım, rüyalarımı süsleyen bir prenses de olmadığına göre, evden dışarı çıkmak için FIFA 2011 turnuvası benim için iyi bir bahane olabilirdi. Amacım turnuvaya katılmak değil, oyuncular üzerinde sosyolojik bir deney yapmaktı.

Mediamarkt FIFA 2011 Turnuvası Resim 1

Bir insanın hayatı boyunca karşılaşabileceği her türlü garipliğine alışkın olan ben, yol boyunca her zamanki gibi geç gelen halk otobüsü de dahil olmak üzere hiç bir gariplik ile karşılaşmayınca, ne yalan söyleyeyim canım sıkıldı.

En azından FIFA 2011 turnuvasında üzerinde PES 2011 t-shirtü ile gidecek kadar cesaretli ve tahrik ediciydim. Başıma mutlaka bir şey gelmeliydi.

Turnuvada “lan bunun ne işi var burada” diye sataşmaları şimdiden hesap ederken, yüzüme gelecek her türlü yumruğa karşı önceden Youtube’da boksörlerin yumruklardan nasıl kaçtığını izlemiş; biraz pratik yapmıştım. Karşı saldırı tekniği içinse, Steven Segal filmilerinden birini izlemek yeterli olmuştu.

Mediamarkt FIFA 2011 Turnuvası Resim 3

Fakat bırakın turnuvaya katılanların bana laf atmasını, kimsenin üzerimdeki PES 2011 t-shirtünü bile fark etmediğini anlamam uzun sürmedi.

Kamera görmüş meraklı izleyiciler gibi sağdan soldan bir bahane ile turnuvalar için oraya yerleştirilmiş TV’lerin önünden geçsem de hala kimsenin dikkatini çekememiş olmak, beni daha da şaşırttı. “Bari bende turnuvaya katılayım, böylelikle içlerine karışmış olurum. Belki beni fark edebilirler o zaman” diye düşündüm ve hemen üst kata geçip, görevliye FIFA 2011 turnuvasına katılmak için ne yapmam gerektiğini sordum. Görevlinin, “ohoooo şimdiye kadar neredeydin, geç kaldın, saat iki gibi turnuva kayıtları sona erdi” demesi ile hayallerim bir kez daha suya düşerken; Türk işi “abi yok mu bunun bir yolu ha, bir şeyler yapamaz mıyız?” sorularım, görevlinin “bende emir kuluyum, yapacak bir şey olsa niye yapmayayım. İstersen birde müdür beyle konuş” cevapları ile karşılaştı.

Mediamarkt FIFA 2011 Turnuvası Resim 5

Yol boyunca beni içine alan şaşkınlık hali, artık yavaş yavaş sinire doğru yelken alırken; en iyisi tekrar turnuvaya bir göz atmak diye düşündüm ve merdivenlerin basamaklarını ikişer üçer atlayarak aşağı indim.

Aşağıda turnuva tüm hızıyla devam ediyor; sırasını bekleyenler ve izleyiciler, turnuva maçlarını büyük bir dikkatle izliyor,  bir sonraki maç için rakiplerinin zayıf noktalarını değerlendiriyorlardı. Ben ise her an “eveything is something happened” diye bekliyordum.

Ama son bir silahım daha vardı ya. Niye bu daha önce aklıma gelmemişti. Şöyle en irisinden bir izleyiciyi bulup “abi sence FIFA mı döver, PES mi” diye sordum. İri kıyım izleyici birden bana döndü. Yüzünde belli belirsiz hafif bir gülümseme vardı ve bir öğretmen edasıyla “abi böyle düşünmemek lazım. İki oyunun da iyi ve kötü yanları var. Ben FIFA severim, üzerindeki t-shirtden de anlıyorum ki, sen PES seviyorsun. Bak ne güzel toplanmışız. Bırak herkes sevdiği oyunu oynasın” demesiyle başımdan aşağı kaynar sular döküldü.

Çaresiz yukarıdaki fotoğrafları çekip; eve doğru yola koyuldum.

Eve doğru giderken aklımdam tek bir düşünce geçiyordu: internet dediğin sanal bir şey. PES vs. FIFA kavgaları bile sanalmış…

Mediamarkt FIFA 2011 Turnuvası Resim 2

1 Yorum

Bir cevap yazın