Medal of Honor’ın Geliştiricisi Artık Danger Close

EA cephesinde neler oluyor?

Bizleri ABD’nin 11 Eylül sonrasında Afganistan’ı işgaline konuk edecek (nasıl bir misafirlikse bu artık) yeni Medal of Honor’ın tek kişilik senaryosu EA’in Los Angeles stüdyosu, çoklu oyuncu modlarıysa Battlefield serisinin yaratıcısı İsveçli DICE tarafından geliştiriliyor bildiğiniz gibi. Ancak EA’den gelen açıklamaya bakacak olursak EA Los Angeles stüdyosu yeni bir oluşuma gitmiş ve Medal of Honor üzerinde çalışan ekibe Danger Close ismini vermiş. Haberiniz olsun, bir yerlerde görürseniz bu ne lan demeyin.

Peki Danger Close ne anlama geliyor? Bu aslında askeri bir terim ve geride durup güvenli mesafeden hava saldırısı çağırmak yerine düşmanla yakın temasa geçme kararını belirtiyor. Ateş çağrısı genellikle hedefe 600 metre yaklaşıldığında veriliyor.

Öyle görünüyor ki Medal of Honor’da bu tip durumlarla da sık sık karşılaşacağız ve oyunun hikaye anlatımı içinde de bu isim önemli bir yer işgal edecek (birbirini vuran salak Amerikan ve İngiliz askerlerinden de bahsetsinler de görelim).

4 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Halkın sesi olmuşsunuz helal.Zamanında felluce’de geçecek olan bir oyunun yapımına karşı çıkılmıştı,hala devam eden bir savaşın (nasıl savaşsa artık) oyununun yapılması etik değildir diye,afganistan olunca neler değişti acaba?

  2. Ziyaretçi

    “birbirini vuran salak Amerikan ve İngiliz askerlerinden de bahsetsinler de görelim”

     

    Bu lafı resmi stesine yazsan ne cevap verirler (verirlerse) çok merak ediyorum

Bir cevap yazın