Medal of Honor’ın Betasına Katılma Şansı: Acele Edin

Sıcak yaz günlerinde oynayacak oyun bulamıyor musunz? O zaman Afganistan’da savaşan koalisyon güçlerine yardım etmeye ne dersiniz?

EA Games’in, son bir umut adam olur belki diyerek yeniden bir Medal of Honor oyunu geliştirdiği biliyoruz. Alıştığımız Medal of Honor oyunlarının aksine son Medal of Honor oyununda İkinci Dünya Savaşı’ndan kopup Afganistan’daki koalisyon güçleri ile Taliban militanları arasındaki mücadeleye konuk olacağız (modern savaşlar… Hımm tanıdık bir konsept).

Ayrıca yeni Medal of Honor oyunun ilginç bir özelliği daha var o da oyunun tek kişilik senaryosu ile çoklu-oyuncu modlarının farklı oyun motorları kullanılarak farklı firmalar tarafından geliştirilmesi. Zira Medal of Honor tek kişilik senaryosu Unreal 3 motoruyla geliştirilirken, oyunun çoklu oyuncu modu DICE tarafından Frostbite oyun motoru kullanılarak geliştiriliyor. Ve, sanırım bu durum oyun dünyasında bir ilk.

Medal of Honor Beta 6

Betadan bir kare

Neyse, önemli olan ortaya eğlenceli bir oyun çıkması (dalga geçmeye yetecek malzeme de olsa olur :P), kullanılan oyun motorları değil.

Asıl vereceğimiz haber ise, Medal of Honor çoklu-oyuncu betasına katılmak için Medal of Honor’ı ön siparişle almak zorunda değilsiniz. Eğer hemen şimdi Medal of Honor betasına katılmak isterseniz Filefront’a bu sayfadan üye olarak hemen beta keyinizi alabilirsiniz.

Uğur’un daha önce şaşkınlık (COD fanatikliği belki de :P) ile derinlemesine bakış attığı Medal of Honor  çoklu-oyuncu beta incelememize ise buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    DICE’ın Battlefield mekaniklerinden yarım bir Modern Warfare çıkmasını bile beklemiyorduk zaten. Kaldı ki Medal of Honor betasının asıl şaşırtıcı yanı, sırf oyunun pazarlanması adına insanların önsipariş tuzağına düşürülmesi oldu. Öyle sanıyorum ki son zamanlarda çok sık karşımıza çıkmaya başlayan bu tip olaylar, EA’i Activision’dan daha az “çakal” olarak gören çok bilmiş “oyuncular” için de hoş bir örnek teşkil edecek. 🙂

    Bu arada savaş oyunlarının sadece en iyilerini oynamanın fanatiklikle pek bir alakası yok :p Dua edelim de Bobby Kotick amcamız, geniş haritalarda tank sürüp helikopter uçurmalı PC oyuncusu dostu (?!) bir oyun yaptırmaya kalkmasın. 😀

    Şaka bir yana, oyunlara yapımcısının penceresinden değil kalite perspektifinden bakmanın zamanı geldi de geçiyor. Dileriz Medal of Honor da betasının aksine dişe dokunur bir yapım olur ve biz bu sayfalarda Call of Duty mi Medal of Honor mı diye tartışırken yapımcılar milyon dolarları götürmeye devam eder. ;]

Bir cevap yazın