Medal of Honor: Warfighter’dan İlk Detaylar

Geçtiğimiz hafta duyurulan yeni Medal of Honor oyunundan ilk detaylar gelmeye başladı.

Yapım aşamasında olduğu geçtiğimiz yıl ortaya çıkmasına rağmen bir süredir resmi olarak duyurulmasını beklediğimiz yeni Medal of Honor oyunu, Medal of Honor: Warfighter adıyla geçtiğimiz hafta su yüzüne çıkmıştı hatırlarsanız. Danger Close’un, Frostbite 2.0 motoruyla geliştirdiği ve Ekim ayında raflarda olması beklenen oyundan ilk detaylar da gelmeye başladı nihayet. NeoGAF forumlarında yer alan bilgileri özetleyelim sizler için.

  • Medal of Honor: Warfighter (bu ismi kim buldu gerçekten çok merak ediyorum), 2010 yılında çıkan bir önceki oyunda olduğu gibi yine Tier 1 askerlerini konu edinecek. Ayrıca önceki oyundaki karakterlerin bir kısmı da tekrar karşımıza çıkacak.
  • Oyunun hikayesi yine Tier 1 askerlerinin danışmanlığında hazırlanıyor. Ekipte 24 tane özel eğitimli Tier 1 askeri bulunuyor.
  • Oyun yine yaşanmış olaylara odaklanıyor ve dolayısıyla diğer modern savaş olaylarına oranla daha gerçekçi bir tona sahip. Yani Michael Bay tarzı aksiyon sahneleri olmayacak. Havaya uçan Eyfel Kulesi de… Ancak geliştirici ekip Frosbite 2.0’ın tüm gücünü kullanarak etkileyici ve inandırıcı görsellerle yoğun bir atmosfer yaratmak konusunda da iddialı.
  • Danger Close’dan gelen bilgiler, oynanışın çok boyutlu olmasına özen gösterildiğini gösteriyor. Yani oyuncu bazı durumları farklı şekillerde aşabilecek. Mesela rehinelerin tutulduğu bir odaya C4 kullanarak, kapıyı tekmeleyerek veya flashbang kullanarak girebileceğiz. Yaptığımız bu tercihe göre de farklı sonuçlarla karşı karşıya kalabileceğiz.
  • Oyunun çoklu oyuncu modlarını bu kez Danger Close geliştiriyor. Hatırlarsanız 2010 tarihli oyunda Danger Close, Unreal 3 motoru kullanarak sadece tek kişilik senaryo kısmını geliştirmiş. DICE ise kendi motoru Frosbite ile çoklu oyuncu modlarını geliştirmişti. Bu kez oyun tamamen Danger Close’un elinden çıkıyor.
  • Oyunda çoklu oyuncu modlarının yanı sıra co-op modu da bulunacak. Ancak bu modun senaryo kısmından ayrı olacağı söyleniyor.
  • Çoklu oyuncu kısmında İngiltere, Almanya, Polonya ve Avustralya askerleri oynanabilir olacak. Ayrıca oyun, Battlefield 3’tekine benzer bir hardcore moda da sahip olacak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi EA, 5-9 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek GDC 2012’de (Oyun Geliştiricileri Konferansı) Medal of Honor: Warfighter’ı ilk kez gösterecek. Yani daha fazlası için o tarihe kadar beklemek durumundayız.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın