Medal of Honor: Warfighter Ekim Ayında Geliyor

Yeni Medal of Honor resmi olarak duyuruldu.

Bir süredir merakla beklenen resmi duyuru nihayet geldi. Resmi Xbox dergisi OXM’in son sayısında yer alan haber, yeni Medal of Honor oyununun Ekim ayında raflarda olacağını gösteriyor.

Medal of Honor: Warfighter ismini taşıyacak oyun, 2010 yılında çıkan ve beklentilerin bir hayli gerisinde kalan Medal of Honor’ın da geliştiricisi olan Danger Close ekibi (eski EA Los Angeles) tarafından geliştiriliyor. Neyse ki Danger Close, oyun motorunu değiştirme kararı almış. Bu kez Unreal 3 motoru değil, DICE’ın muhteşem Frostbite 2.0 oyun motorunu kullanıyorlar. Bir başka deyişle Medal of Honor: Warfighter, Battlefield 3 ve NFS: The Run’ın ardından Frostbite 2.0 kullanan üçüncü oyun olacak.

Şimdilik oyun hakkında daha fazla detay yok. Ancak OXM’in haberine bakacak olursak; EA, önümüzdeki ay San Francisco’da düzenlenecek Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) ufak çaplı bir gösteri yapmaya hazırlanıyor. Yani detaylar için birazcık daha sabretmemiz gerek.

Bekleyelim bakalım…

7 Yorum

  1. Sabertooth

    Oynanış bakımından her ne kadar biri FPS biri yarış oyunu olsalarda kötü değiller ama ekran kartına yük bindirme konusunda acımasızlar özellikle Ultra detay seviyesinde. Detay ve Çözünürlükten kısarak Nvidia ve Atinin orta sınıflarında 17 – 25 fps arası birşeyler veriyorlar. En azından benim iş yerinde test ettiğim ekran kartlarında.

  2. Fatih

    O bahsettiğin oyunlar tam bi sistem canavarları.Gerçekten ben oyunu oynamak stiyorum diyosan sağlam bir ekran kartı olması gerekiyo.Orta sınıf bi ekran kartıylada açabilirsin oyunları ama dediğim gibi sadece açarsın zevk almayı bekleme.

Bir cevap yazın