Medal of Honor Playstation 3’ün Sınırlarını Zorlayacak

“Medal of Honor Playstation 3’ün Sınırlarını Zorlayacak” bu başlığa bakıp beni de bir PS3 fanboyu falan sanmayın. En son Playstation 2’mi naftaliyenleyip, biraz da gül suyu döktükten sonra (muhtemelen arasamda bulamam şimdi) evin ücra bir yerine saklamıştım. O günden beri katıldığım bir kaç davet hariç elime konsol eli değmemiştir. Konsol tartışmasında aradan çekildiğime göre haberimizi verebiliriz.

EA Los Angeles yaratıcı direktörü Richard Farrelly, Medal of Honor için şu bilgileri vermiş:

Medal of Honor’u Playstation 3’te geliştiriyoruz. PS3 ana platformumuz. Bununla beraber, tüm platformlarda aynı Medal of Honor deneyimini sunmak için yoğun çaba sarfediyoruz. Sanırım, burada en önemli nokta; herkesin Medal of Honor’dan tatmin olabilmesi… Sanırım, Medal of Honor’un nimetlerinden en çok PS3 sahipleri yararlanabilecek çünkü PS3’ü sonuna kadar nasıl kullanabiliriz onu araştırıyoruz.

Bir zamanlar neredeyse tüm oyunlar Xbox 360 ile geliştirilip oradan PS3 ve PC’ye port ediliyordu, sanırım moda artık tersine döndü. Xbox 360, PS3’ten önce piyasaya sürülmenin tüm avantajlarını sonuna kadar kullandı ve bir çok oyunun ana platformu olmayı başardı. Ama artık Xbox 360’ın ilk yeni nesil platform olma avantajı, dezavantaja dönüşmeye başladı galiba? Hayır o klişe cümleyi kurmayacağım (bakalım ile başlayan ve devam eden).

Bir de Medal of Honor PS3 Move kullanmayacakmış. PS3 Move var ya, hani başında pinpon topu benzeri bir şey bulunan hareket algılayıcı. İsabetli bir karar olmuş. Zira 80 milyon Farmville oyuncusuna !? potansiyel müşteri gözü ile bakabilen bir oyun yapımcısı gördükten sonra, oyun firmalarından her şeyi beklerim…

2 Yorum

  1. Unknown Gamer

    En sevdiğim laftır,”Bir kapıyı yalnızca bir anahtar açar!” Çok da doğru bir laf.İnfinity Ward haricinde modern savaşı kimsenin bu kadar mükemmel işleyebileceğine inanmıyorum.Ama tabi önyargılı olmamak lazım ps3’teki özeni pcye de gösterip adam gibi önümüze sunarlarsa tadına bakmadan tabağı itmeyiz.

Bir cevap yazın