Medal of Honor İki Oyun Motoru Kullanacak

Ünlü olmanın en büyük avantajı, kötü de olsanız, yaptığınız her şey olumsuz eleştiride alsa, attığınız her adım ses getirir, yine en çok siz konuşulursunuz.

Medal of Honor ne kadar ünlü bir oyunsa son zamanlarda çıkan oyunları bir o kadar kötüydü (Medal of Honor Airborne serinin en son ve en kötü oyunuydu) ama Medal of Honor hep konuşuldu hep tartışıldı. Bu kötü oyun serisinden sonra Medal of Honor sessizliğe bürünmüştü. Tam da Medal of Honor serisi bitiyor mu, bir yıldız daha sahnelerden çekiliyor mu derken EA Games, bombayı patlattı. Yeni bir Medal of Honor oyunu!

Call of Duty MW2’nin başarısı mı EA’yi tetikledi? EA Games’e göre bu oyun COD MW2 çıkmadan önce de geliştiriliyordu ve bu sefer beklenen kalite yakalanacaktı. Medal of Honor, nasıl bir oyun olacak? o konu hakkında görüşlerimiz var fakat daha sonraki zamanlarda sizlerle paylaşacağız. Şimdilik söyleyebileceğiniz uyuyan dev uyandı ve yine çok konuşulacak.

Haber bu kadar! Medal of Honor çıkınca görüşürüz… Şaka bir yana asıl haber yapmak istediğimiz: Medal of Honor’ın iki oyun motoru kullanacağı. Olur mu hiç öyle saçma sapan şey? Aslında şaşırılacak çok bir şey yok

Medal of Honor tek kişilik modu EA Stüdyolarında Unreal 3 motoruyla hazırlanıyor. Çoklu-oyuncu modu ise DICE tarafından Frostbite motoru kullanılarak hazırlanıyor. Bildiğim kadarıyla ilk defa bir oyunda iki oyun motoru birden kullanılacak.

Tek kişilik moddan emin değilim fakat DICE’in ellerinde Frostbite motoruyla yapılmış bir çoklu-oyuncunun beklemeye değer olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın