Medal of Honor Açık Beta 4 Ekim’de

Medal of Honor çoklu-oyuncu deneyimini yaşamak için işte size fırsat

Bildiğiniz gibi, Medal of Honor çoklu-oyuncu modları, Battlefield oyunlarından yakinen tanıdığımız DICE tarafından geliştiriliyor. Ayrıca yine Unreal 3 motoruyla geliştirilen Medal of Honor tek kişilik senaryosunun aksine oyunun çoklu-oyuncu modları DICE’in geliştirdiği Frostbite grafik motoruyla hazırlanıyor.

Yani karşımızda ikiye bölünmüş bir oyun var diyebiliriz. Bir tarafta DICE’in geliştirdiği çoklu-oyuncu modu, diğer tarafta EA bünyesinde hazırlanan tek kişilik senaryo.

Bu yöntem başarılı olur mu, emin değiliz ama bu yöntemin oyun dünyasında ilk defa denendiğini söyleyebiliriz. Çoklu-oyuncu modları ile tek kişilik senaryosu farklı firmalar tarafından geliştirilen başka oyunlarda görmüştük ama bir oyunda iki farklı grafik motoru… İşte bu bir ilk.

Medal of Honor Beta 2

Neyse teknik konuları bir kenara bırakırsak, EA, Medal of Honor çoklu-oyuncu deneyimini herkesin yaşaması için üç gün sürecek bir açık beta düzenleyeceğini açıkladı. İki harita ve iki oyun modunun oynanabileceği Medal of Honor betası, 4 Ekim’de başlayıp, 7 Ekim’de sona erecek.

Ayrıca EA Games başkanı Frank Gibeau, “umuyoruz Medal of Honor açık beta sayesinde (Doğu kökenli hamburger veletleri yüzünden) yanlış anlaşılan vatanseverlik ve saygı eleştirilerini açıklığa kavuşturabileceğiz.” diyerek betanın bir diğer amacını da vurguladı.

Benim vaktim değerli, 4-7 Ekim arası planlarım var, kötü bir Medal of Honor daha görmeye kalbim dayanmaz diyorsanız, belki Medal of Honor beta izlenimlerimiz size yardımcı olabilir. Betaya katılmak içinse buraya tıklamanız yeterli.

1 Yorum

Bir cevap yazın