Massive Action Game İnceleme

Eğitim Almadan Savaşa Girilmez

Eğer oyuna “256 kişiye headshot atmak için bu yola baş koydum” diye giriyorsanız, üzgünüm  ama çok büyük bir hayalkırıklığıyla karşılaşacaksınız. Bunun iki sebebi var. Birincisi, oyuna girdiğiniz anda 256 kişilik savaşlara sokmuyor sizi. Önce 64 kişilik bomba kurma/bomba kurulan bölgeyi koruma amaçlı küçük çatışmalarla başlıyorsunuz oyuna. Daha sonra 128 kişilik daha büyük ve rakip takımın arabalarını kendi üssünüze taşıma amaçlı, en nihayetinde de 256 kişilik kontrol noktalarını ele geçirme amaçlı oyun modları açılıyor. En son mod her ne kadar Battlefield serilerindeki oyun tarzına benzese de kısıtlı araç kullanımı yüzünden çok daha farklı bir şekilde oynanıyor.

MAG 1

Önce küçük çatışmalarla başlıyoruz...

İkinci sebebi ise oyunun CoD gibi paso oraya buraya rush yapıp ya da kamp kurup 1300 Kill’e 8 death yapmak üzerine kurulu olmaması. Bu oyunda iki şansınız var: Ya takım oyunu oynarsınız, ya da ölürsünüz. Tek başınıza ortamın kralı olmak istiyorsanız sizi Modern Warfare 2’ye alıyoruz anlayacağınız.

Kaldı ki oyunda bir de takım lideri sistemi var, bu sisteme göre oyunun çeşitli faktörlerle belirlediği takım lideri olan takım arkadaşınızın yanından ayrılmamanız gerekiyor, yoksa öldürdüğünüz adam başına aldığınız tecrübe puanı oldukça cüzi miktarlarda oluyor. Hem takım liderinizin yanında bulunup hem de kendi kendinize adam öldürmek yerine onun verdiği görevleri yaparsanız aldığınız tecrübe puanı inanılmaz derecede artıyor ve oldukça hızlı bir şekilde seviye atlamaya başlıyorsunuz anlayacağınız.

Bir cevap yazın