Mass Effect Üçleme İle Bitmeyecek

Mass Effect 2’nin raflarla buluşmasına sayılı günler kaldı. Hepimiz bu eşsiz uzay operasının bir üçleme olduğunu biliyoruz. Ancak BioWare kurucularından Dr. Greg Zeschuk bize Mass Effect’in geleceğiyle ilgili yeni haberler veriyor.

Dün Kotaku’ya yaptığı açıklamada Mass Effect’in oldukça değerli bir evrene sahip olduğunu belirten Zeschuk, üçlemenin seri için bir bitiş noktası olmaması gerektiğinin altını çizmiş.

“Bunu kullanmaya ve oyun yapmaya devam edeceğiz. İnanın, Mass Effect 3’ü tamamlarken bir sonraki oyun için de uğraşıyor olacağız. Mass Effect’i seviyorsanız, üzülmeyin. Daha fazla Mass Effect olacak.”

Dr. Zeschuk bu yeni Mass Effect oyunlarıyla ilgili herhangi bir detay vermemiş. Kulislerde dolaşan söylentilere bakılırsa RPG tarzı dışında yeni Mass Effect oyunlarına da hazır olmalıyız.

Ray Muzyka Greg Zeschuk

BioWare'in başındaki iki isim: Dr. Ray Muzyka (sol) ve Dr. Greg Zeschuk (sağ).

Mass Effect 3’e de değinen Zeschuk, oyunla ilgili fazla detay vermekten kaçınırken, oyunun Mass Effect 2 ile aynı kayıt (save) aktarma sistemini kullanacağına vurgu yapmayı ihmal etmemiş.

“Bence bunu oldukça etkin bir şekilde Mass Effect 3’e yayabiliriz. Burada anahtar nokta 1’den 2’ye, 2’den 3’e aktarabileceğimiz oyun kayıt konsepti. Öyle ki bazı noktalarda 1. oyunda verdiğiniz kararın sonucunu 3. oyunda görmeniz mümkün olacak. Bu tabi Mass Effect isminin tamamıyla ilgilenen kesim için çok güçlü bir özellik. 3. oyunda size ait olan, sizin oluşturduğunuzu hissedeceğiniz şeyler olacak.

Mass Effect 2’ye de değinmeden olmaz değil mi? Dr. Zeshcuk merakla beklenen son bebekleri hakkında da bir çift laf etekten kaçınmamış.

Mass Effect 2, ilk oyundan kesinlikle daha büyük; yaklaşık 1.5 kat kadar veya birazcık daha fazla. Yapabilecekleriniz yapmanız gerekenden çok daha fazla.

3 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Mass Effect 2 ilk oyunla aynı motoru kullanıyor. (U3) Açıklanan sistem ihtriyaçlarında 8800GT, Core2Duo işlemci (veya ayarında bir AMD), 2GB bellek ve 15GB boş sabit disk alanı önerilmiş.

    Bir terslik olmazsa, birkaç gün içinde incelememizi bu sayfalarda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın