Mass Effect Multiplayer Yolunda

BioWare’in uzay operası, çoklu oyuncu ortamlarını fethetmeye mi geliyor?

Beğenin ya da beğenmeyin Mass Effect 2, bugüne dek yapılmış en yoğun tek kişilik oyun deneyimlerinden biriydi. Cinema Blend sitesinin oyun bölümünde bugün yayınlanan habere bakacak olursak, bir sonraki Mass Effect oyunu bu başarıyı çoklu oyuncu ortama da taşımak için geliyor.

Haberin kaynağı ise, BioWare’in iş dünyasının önemli sitelerinden biri olan Linkedin’deki profilindeki yeni iş pozisyonu ilanı. Buraya tıklayarak ekran görüntüsüne ulaşabileceğiniz bu iş ilanına göre BioWare, Montreal’de açtığı yeni stüdyosu için Mass Effect projesinde görev alacak tecrübeli bir Multiplayer Programcısı arıyor.

İş tanımındaysa; ağ gecikmesi, ağdaki makineler ve oyuncular arasındaki verinin desenkronizasyonu, paket sıkıştırma, hile ve bağlantı kopması gibi sorunlara derman olabilecek prezentabl bir yiğit arandığından bahsediliyor.

Mass Effect’in nasıl bir çoklu oyuncu deneyimine kavuşacağı şu an için netlik kazanmış değil. Zira iş ilanında Mass Effect 3 veya sıradaki Mass Effect oyunu gibi bir detay belirtilmemiş. Yani bu Mass Effect evreninde geçen ama ana üçlemeden farklı bir deneyim olabileceği gibi; sıradaki Mass Effect oyunu için planlanan bir co-op desteği de olabilir. Sanırım bu konuda net bilgiler elde etmek için bir süre beklememiz gerekecek. Yine de bunun heyecan verici bir haber olduğu kesin.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Co-op olsun mmorpg ye hazır değil daha oyun.Tabi en büyük umudumuz sıradaki oyunun daha çok birinci oyuna benzemesi,combat sistemi her açıdan daha başarılıydı ilk oyunda.

Bir cevap yazın