Mass Effect Filmi Farklı Bir Hikayeye Odaklanacak

Legendary Pictures, merakla beklenen Mass Effect filminden ilk ipuçlarını blog sitesinden paylaştı.

BioWare, Mass Effeect’in film haklarını geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 300, The Watchmen ve The Dark Knight gibi dev yapımlardan tanıdığımız Legendary Pictures’a satmıştı hatırlarsanız. Hatta sizler için “Mass Effect filmini hangi yönetmen çekmeli” konulu bir de yazı hazırlamıştık.

Açıkçası bugünlere kadar da proje hakkında pek bir şey öğrenme şansını yakalayamadık. Neyse ki Legendary Pictures, geçtiğimiz ay düzenlenen Comic Con’daki panelde sorulan soruları blog sayfasında bir araya getirmiş. Ortaya çıkan detaylar ise şu şekilde:

 • Film erkek bir Shepard karakterine odaklanacak.
 • Film tamamen farklı bir hikaye örgüsüne sahip olacak.
 • Mass Effect’in “tercih-sonuç” odaklı hikaye anlatımını filmde göremeyeceğiz doğal olarak (eh film anında tercih yapamayacağımıza göre). Film, normal bir sinematik anlatıma sahip olacak.
 • Üçleme olup olmayacağı henüz tam olarak netlik kazanmış değil. Şimdilik bütün efor, ilk filmi mükemmel yapmak için harcanıyor.
 • Legendary Pictures, projenin yapımında BioWare ile yakın temas halinde çalışıyor.
 • Henüz oyuncu kadrosuyla ilgili nihai kararlar verilmiş değil.
 • Filmin soundtrack’i konusunda çıkan Daft Punk söylentileri de şimdilik yalanlanmış görünüyor. Zira bu konuda da net bir karar verilmemiş.

Öyle sanıyorum ki önümüzdeki periyotta daha net bilgiler öğrenme şansını da yakalayacağız. Beklemedeyiz.

6 Yorum

 1. Zeratul

  Michael Bay bence biçilmiş kaftan olurdu bu iş için. Müzikleride Hans Zimmer yapsa deyimi yerindeyse tadından yenmez, Zira Crysis 2 nin müzikleri hala kulaklarımızda çınlamakta, ciddi bir yapım düşünüyorlarsa ciddide bi kompozör olması gerek bana göre

  • mustafahayden

   Michael Bay önce Transformers’ı adam akıllı çeksin. O eleman çekecek olsa, bitek Amerikayı uzayda gösterir, diğer milletleri de hala dünya’da gösterir.

 2. Ziyaretçi

  Heralde Amerikalıları uzayda gösterecekti kalkıpta Türkler uzayda gibi bir geyiği anca biz yaparız onuda yok efendim dünyayı kurtaran adamın oğlu gibi saçma sapan emek israflarıyla dile getiririz. Transformers gibi bi film yapda öyle gel ahkam kes derim ben gayet başarılıda bir filmdi

Bir cevap yazın