Mass Effect 3 Ne Zaman Çıkacak?

2010’un ilk büyük oyunu Mass Effect 2’yi geride bıraktık. Tadı damağınızda kaldı biliyorum ve eminim serinin üçüncü oyununu merak içinde bekliyorsunuz. “Acaba Mass Effect 3 ne zaman çıkacak?” Bu soruyu bile yanıtlamak için henüz çok erken olduğunun farkındayım, ama kendimi bu sorunun cevabını aramaktan alıkoyamıyorum.

Bu soru, bizi ve bizim gibi yüzbinlerce oyuncuyu olduğu gibi CVG sitesini de rahatsız etmiş olacak ki, BioWare’den Dr. Ray Muzyka’ya Mass Effect 3’ün ne zaman çıkacağını sormuşlar. Bakalım Ray baba ne yanıt vermiş:

“Üçüncü oyunun ne zaman çıkacağı ile ilgili bir tarih verebileceğimizi sanmıyorum, fakat size en azından şunu söylebilirim; takım Mass Effect 3 üzerinde çalışmaya çoktan başladı. Amacımız fanlar için oyunun kalitesini en üst seviyeye çekmeye çalışmak, şirketin daha büyük bir ticari başarı elde etmesini sağlamak ve Mass Effect isminin uzun dönemde başarılı olmasını sağlamak için doğru adımları atmak.”

Dr. Ray Muzyka’nın bu kadar ketum bir tavır takındığına bakmayın. Aslında geçtiğimiz aylarda proje yönetmeni Casey Hudson, Mass Effect 3 için 2 yıllık bir süreç belirlediklerini bizlerle paylaşmıştı. Kısacası Mass Effec 3’ü 2012’den önce görebilmemiz mümkün değil. Bu da bizlere, üçüncü oyunun hayalini kurarak, ilk iki oyunu birkaç kere daha bitirme imkanı sağlar.

Bu arada Mass Effect incelememizi okumadıysanız buraya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Darkness

    Mass Effect gerçekten çok güzel ve eğlenceli bir oyun. Mass Effect 2′ yi oynarken bir an olsun sıkılmadım. Ama tek beğenmediğim yanı, karakter suratını tasarlarken olan kısım. Hiç bir şekilde düzgün bir surat yapılamıyor 🙂 Bu yüzden, karakterimizin orjinal suratını kullandım. Bilgi verdiğiniz için teşekkürler Uğur bey. Umarım 2012′ den daha önce çıkar, sabırsızlıkla bekliyorum. Oynamayanlarada tavsiye ediyorum.. 🙂

Bir cevap yazın