Mass Effect 3 Müziklerine Clint Mansell Dopingi

BioWare, Mass Effect 3’ün müzikleri için ünlü İngiliz müzisyen Clint Mansell ile anlaştıklarını duyurdu. Listede başka isimler de var.

Clint mansellClint Mansell’i Pi, Requiem For A Dream ve The Fountain gibi unutulmaz Darren Aronofsky filmleri için bestelediği muazzam müziklerden tanıyoruz. Ya da Ali Kırca yönetimindeki ana haber bültenlerinden… !?

Evet, düşük bir ihtimal olsa da Clint Mansell ismini daha önce duymamış olabilirsiniz. Ancak eminim onun Requiem For A Dream için yaptığı bu beste, ana haber bültenlerinde en az beşyüz kez karşınıza çıkmıştır.

En son Siyah Kuğu filminde Çaykovski’nin Kuğu Gölü balesine yaptığı radikal değişikliklerle ortaya (bence) muhteşem bir iş çıkaran Clint Mansell, BioWare’in merakla beklenen oyunu Mass Effect 3’ün müziklerine de imza atmaya hazırlanıyor. Zira BioWare, Mass Effect 3 için Clint Mansell ile anlaştıklarını bugün resmen duyurdu. Bu aynı zamanda Mansell’in ilk video oyunu çalışması olacak.

Ortaya yeni bir Lux Aetarna çıkar mı, tahmin etmek zor. Ancak bunun güzel bir haber olduğuna şüphe yok.

Üstelik Mass Effect 3’ün müziklerinde imzası olacak tek isim Clint Mansell değil.

God of War serisinden tanıdığımız Cris Velasco, Medal of Honor serisi için bestelediği müziklerle İnteraktif Akademi Ödülü’nü kucaklamış ve Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker içeriğinin müziklerini bestelemiş Christoper Lannertz, ilk iki Mass Effect oyununun müziklerinin büyük bir kısmında imzası olan Sam Hulick ve Quake II ile Tron: Evolution’dan tanıdığımız Saşa Dikiciyan (nam-ı diğer Sonic Mayhem) da Mass Effect 3’te besteleriyle karşımızda olacaklar.

1 Yorum

Bir cevap yazın