Mass Effect 3 Kayıt Dosyalarınızı Saklayın

Mass Effect 3’ten yeni detaylar var. Serinin geleceği, Alliance Network, kayıt dosyaları ve dahası…

Yılın en çok beklenen oyununun çıkış tarihi yaklaştıkça çarpıcı detaylar da su yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Akıllardaki en büyük soru işareti, Shepard üçlemesinin sonu olacak Mass Effect 3’ün ardından seriye ne olacağı. BioWare’in böylesine güçlü bir marka yarattıktan sonra rafa kaldırmayacağını tahmin etmek güç değil. Peki serinin yeni yönü ne olacak? Önceki olayları anlatan bir prequel? Olabilir…

Oyunun yapımcılarından Michael Gamble, resmi Xbox dergisi OXM‘e verdiği röportajda serinin devamı konusunda olaslıkların çok geniş olduğunu belirtmiş. Hatta galaktik tarihin derinliklerine giderek Krogan, Asari veya diğer ırkların köklerini keşfedeceğimiz yeni bir serüven bile ihtimaller dahilinde. Dahası Gamble, 360Zine’e verdiği bir diğer röportajda Mass Effect 3 kayıt dosyalarını saklamamızın iyi bir fikir olabileceğinin de altını çizmiş. Evet, Shepard’ın üçlemesi sona eriyor, ama onun galakside bıraktığı izleri takip eden yeni bir oyun da yolda olabilir.

Mass effect ss 33

Gamble, Eurogamer‘a verdiği bir başka röportajında ise Mass Effect 3’ün hikaye ve karakterler açısından akıllardaki tüm soru işaretlerini cevaplayacağını ve verdiğimiz kararların sonuçlarını hissetme açısından Mass Effect 2’den daha güçlü olacağını vurguluyor.

Mass Effect 3 hakkında gün yüzüne çıkan bir diğer gelişme ise oyunun çevrimiçi aktivasyon koduyla ilgili. Bu kod sayesinde oyunun co-op içeriğine ve Alliance Network’e giriş yapabileceğiz. Alliance Network hakkında şimdilik detaylı bir açıklama yapılmış değil. Tek bildiğimiz oyunun co-op içeriğinin bir parçası gibi çalışacağı. Bununla birlikte Mass Effect 2’de haber ve indirilebilir içerik hizmeti sunan Cerberus Network’e benzer bir görevi de olabilir.

Oyunla birlikte gelecek bu çevrimiçi aktivasyon kodunun tek kullanımlık olacağını da belirtelim. Yani Mass Effect 3’ü ikinci el veya takas yoluyla edinmek gibi bir amacınız varsa, oyunun co-op içeriğine erişebilmek için ekstradan bir aktivasyon kodu satın almanız gerekecek.

Mass Effect 3, Avrupa’da 9 Mart’ta PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için raflarda olacak. Hem tek kişilik hem de co-op içeriğe sahip olacak demo ise 17 Şubat’ta yayınlanacak. Battlefield 3 sahipleri demoya üç gün önceden erişebilecek.

Mass effect 3 ss 25

Bir cevap yazın