Mass Effect 3 Daha Aydınlık…: Daha az “The Empire Strikes Back” Daha Fazla “Return of The Jedi”

Mass Effect 3 için takvimler 2012’yi gösterse de karşımıza nasıl bir oyun çıkacağı az çok belli gibi.

Bundan yaklaşık 9 ay önce bir haber yapmıştık Mass Effect 2 ile ilgili. Henüz oyun ortada yoktu; ama BioWare’in ortağı Dr. Greg Zaschuk, Mass Effect 2’nin neye benzeyeceğini şu sözlerle açıklamıştı:

“Hatırlarsanız Star Wars: The Empire Strikes Back serinin daha karanlık ve gizemli parçasıydı. İşte biz de Mass Effect 2’yi böyle tasarlıyoruz.”

Mass Effect 2’yi oynadıktan sonra da Zaschuk’un bu sözlerinde ne kadar haklı olduğunu görmüştük açıkçası.

Benzer bir açıklama da OXM‘e (resmi Xbox dergisi) konuşan proje yönetmeni Casey Hudson’dan, 2012’de çıkmasını beklediğimiz ve üçlemenin son oyunu olacak Mass Effect 3 için geldi.

“Şu an Mass Effect 3 için fazla konuşamayız; fakat üçlemenin ikinci parçası, geleneksel bir şekilde oldukça karanlık bir noktada bitmişti. Hikayenin üçüncü parçasıysa olaya biraz daha eğlence ve aydınlık katacak.

 

Mass Effect 2’de yapmaya çalıştığımız şeylerden biri, bir yandan yetişkinlere yönelik içerik yoğunluğunu artırırken diğer yandan da hikayeye daha fazla mizah katmaktı. Böylece bu noktaları, deneyimi tek düzeleştirmeden ortaya çıkarmayı başardık. Sanırım bu sefer Joker ve EDI gibi karakterler arasında çok daha fazla eğlenceli ana şahit olacağız ve Mass Effect 3 epik bir final olacak… yani daha fazla karanlıkla beraber daha fazla mizah.”

Şimdilik Mass Effect 3 ile ilgili tek bildiğimiz bunlar. Bir de co-op söylentileri var elbette; ancak bu konuda net bir bilgiye sahip olmak için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın