Mass Effect 3 Co-Op Oynanış Videosuyla Karşımızda

Merak edilen co-op modundan ilk video geldi.

Geçtiğimiz yılın başlarından itibaren ortalıkta dolanmaya başlayan co-op söylentileri geçtiğimiz Ekim ayında gerçeğe dönüşmüş ve Mass Effect 3 için 4 kişiye kadar destek verecek çevrimiçi co-op modu resmen duyurulmuştu.

İlk oynanış videosu ise bugün geldi.

Peki Mass Effect3’ün co-op modu hakkında neler biliyoruz? Özetleyelim:

  • Co-op modunda Shepard’ı veya ekibinden herhangi birini kontrol etmeyeceğiz. Oyunun co-op modu bizleri galaksinin bir başka ucunda Reaper’lara karşı mücadele veren özel bir takımın hikayesine götürecek.
  • Takımımızı dilediğimiz gibi özelleştirebileceğimiz. Önceki oyunlardan tanıdığımız sınıflar ve Asari, Drell, Krogan, Turian gibi kendilerine has özellikleri olan ırklar seçilebilir olacak.
  • Co-op modu oyunun tek kişilik hikayesinden ayrı da olsa, senaryonun bütününü etkileyecek. Bu modda kaydettiğimiz ilerleme, galaksinin Reaper tehdidine karşı ne kadar hazır olduğunu gösteren “galaksi hazırlık” (galactic readiness) seviyesini doğrudan etkileyecek. Bu seviye ne kadar yüksek olursa oyunun iyi sonuna ulaşmak da aynı oranda mümkün olacak.
  • Buna rağmen BioWare’den gelen haberler co-op modunu es geçerek de oyunun en iyi sonuna ulaşabileceğimizi gösteriyor.
  • Oyunun bu çoklu oyuncu içeriği Montreal’de kurulan yeni BioWare stüdyosu tarafından hazırlanıyor. BioWare Edmonton stüdyosu ise önceden olduğu gibi oyunun tek kişilik hikayesine odaklanıyor.
  • 14 Şubat’ta yayınlanacak oynanabilir demoda tek kişilik oynanışın yanı sıra co-op modunu da test etme imkanı yakalayacağız.

Mass Effect 3, 6 Mart’ta PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için raflardaki yerini alacak. Şimdilik bugün yayınlanan co-op oynanış videosuyla idare etmek durumundayız. Ayrıca buraya tıklayıp Mass Effect 3 galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İyi seyirler.

3 Yorum

Bir cevap yazın