Mass Effect 3 Bir Koridor Shooter Oyunu Değil

BioWare’den yapımcı Mike Gamble iddialı.

Mass Effect 2’nin en çok eleştirilen yanlarından biri çatışma sekanslarının fazlaca dar alanlarda, kısıtlı özgürlük ve etkileşim içinde gerçekleşmeseydi (her ne kadar buna pek katılmamış olsam da). Yapımcı Michael Gamble, CVG‘ye verdiği röportajda Mass Effect 3’ün çatışma dinamikleri açısından serinin önceki oyunlarından çok daha derin ve akrobatik olduğunu belirtmiş. Oyunun kesinlikle bir koridor shooter olmadığının da altını çizmiş.

Oyuncuların oyun dünyasıyla nasıl etkileşime girdikleri çok önemli, çünkü zamanlarının büyük bir kısmını bunu yaparak geçiriyorlar.

Oyuna birçok yakın dövüş öğesi ekledik ve bu da çatışmaları daha dinamik hale getirdi. Düşman davranışları da farklı olacak. Artık onlar da sizi yanlardan sarmaya ve dibinize girmeye çalışacaklar (e bu zaten her iki oyunda da vardı?).

Ayrıca çatışma alanlarını da açık savaş alanları olarak tasarlamak bizim için önemliydi. Koridor shooter’lardan uzak durmaya çalıştık.

Bekliyoruz bakalım. Mass Effect 3, 9 Mart’ta Xbox 360, PC ve PS3 platformları için raflarda olacak. Demo ise 17 Şubat’ta geliyor.

Mass effect 3 ss 15

 

1 Yorum

Bir cevap yazın