Mass Effect 2’den Yeni Detaylar

Mass Effect 2 ile kavuşma vaktimiz yaklaştıkça beklentilerimiz ve heyecanımız katlandıkça katlanıyor. BioWare de bunu biliyor elbette. Veriyor gazı. Evet, bugün yine yeni Mass Effect 2 gelişmeleriyle dolu bir gün geçirdik.

İlk gelişme BioWare topluluk koordinatörü Chris Priestly’nin ilk oyundan Mass Effect 2’ye kayıt dosyası (save) aktarma olayına ışık tutması oldu. Aslında bu konuyla ilgili birkaç şey biliyorduk ve sizlerle de paylaşmıştık. Ancak bu sefer gelen bilgi daha detaylı.

Kayıt aktarma olayının temelinde BioWare’in üç Mass Effect oyununu ve planladığı ekstra içerikleri komple bir deneyim olarak görmesi yatıyor. Yani aktardığımız kayıt dosyalarıyla ilk oyunda verdiğimiz bütün kararlar ikinci oyuna da taşınmış oluyor. Fakat bu aktarma karakter seviyemizi ve yeteneklerimizi içermiyor. Bunu zaten biliyorduk. Bilginin yeni olan kısmı ise ilk oyunu ne kadar yüksek seviyede bitirdiysek ikinci oyunda o kadar farklı özelliklere erişebilecek olmamız. Ayrıca oyuna başladığımızda çantamızda fazladan para ve çeşitli eşyalar da bulabileceğiz. Tabi bütün bu güzellikler birbirinden çoook farklı Mass Effect 2 deneyimleri demek.

Mass Effect 2 ile bir diğer gelişme ise oyunun resmi sitesinin tamamen yeni bir görünüm kazanması ve bir dolu yeni ekran görüntüsünün yayınlanmış olması.

Güne asıl damgasını ise yayınlanan iki yeni muhteşem Mass Effect 2 videosu oldu.

Aldık gazı. Bakalım Ocak ayını nasıl çıkartacağız. *<:(

1 Yorum

Bir cevap yazın