Mass Effect 2’den Merak Edilenler

Mass Effect 2 için Ocak sonunu beklerken BioWare’den yapımcı Adrian Cho Polonyalı oyun sitesi Polygamia ile yaptığı söyleşide merak edilenleri yanıtlamış.

Mass Effect 2 interview

Söyleşi yapmak için en güzel yeri seçmiş sevgili Cho.

Öncelikle oyuna gelmesi planlanan indirilebilir içerik (DLC) konusuna değinen bay Cho, ilk iki oyunu bağlayan bir içerikle beraber başka indirilebilir içeriklerin de yayınlanacağının müjdesini verdi. İşin asıl güzel kısmı ise bu içeriklerin oyun çıktıktan kısa bir süre sonra yayınlanacak olması. Yani BioWare ilk oyunda yaptığı hatadan gerekli dersi almışa benziyor.

Daha önce iki disk halinde geleceği duyurulan Mass Effect 2’de her bir disk belli bölümleri içerecek. Böylece sık sık disk değiştirmek zorunda kalmayacağız.

Bay Cho, oyunun olası bir PlayStation 3 versiyonu içinse pek ışık vermese de, Unreal motorunun bütün platformlarda iyi işler çıkarabileceğinin altını çizmekle yetinmiş.

Mass Effect serisinin Assassin’s Creed: Lineage gibi bir kısa film denemesi veya farklı bir animasyon veya film projesine sahip olup olmadığı üzerine gelen soruya ise bay Cho’nun verdiği cevap ilgi çekici:

“Sürekli olarak Mass Effect evrenini daha da genişletecek materyaller arıyoruz. Şu an oyunlarda Kumandan Shephard’ın hikayesini anlatıyoruz. Ancak bir animasyon veya daha büyük çapta bir proje olursa, tıpkı çizgi roman ve roman serisinde olduğu gibi farklı hikayeleri ele alabiliriz. Sürekli olarak yeni seçenekler arıyoruz ve bu tip şeylerin olduğunu görmeyi gerçekten çok isterim.”

Karakter geliştirme ağacının ilk oyunla benzerlikler taşısa da çok daha gelişmiş olacağının altını çizen Adrian Cho söyleşisinde oyunun Lehçe (Polonya dili oluyor) dublajını oldukça beğendiğinin de altını çizmeyi ihmal etmemiş.

Mass Effect 2 çapında bir oyunda Türkçe desteğini görebilme mutluluğuna ne zaman erişeceğiz bilmiyorum, ama bir süre daha Crysis oyunlarının “mayonez kafalı” çevirileriyle halay çekmeye devam edeceğiz sanırım.

Bir cevap yazın