Mass Effect 2 PlayStation 3’e Gelecek

Geoff Keighley ismine birçoğumuz yabancı olabiliriz. Aslında kendisi 1990’ların başından itibaren oyun yazarlığı ve oyun haberciliği alanlarında birçok önemli işe imza atmış güvenilir bir isim. Ne var ki Kanadalı gazeteci bu sefer biraz tehlikeli sularda dolaşıyor. Zira ortaya attığı son iddia, daha önce BioWare’in ve EA’in yalanladığı bir konu üzerine: Mass Effect 2, PS3 için de geliştirilecek.

“Şu an bir gerçek var ki Mass Effect 2 sadece Xbox 360 ve PC platformlarında. Ancak bu oyunların bir platforma özel geliştirilmesinin, yayıncılar için bir anlam ifade edip etmediği hakkında birçok tartışma var. Bence Mass Effect sonunda PS3 için de gelecek fakat EA şu an bunun hakkında konuşamıyor.”

Aslına bakarsanız Geoff Keighley’in iddiası çok da mantıksız sayılmaz, ancak geçtiğimiz aylarda BioWare’den yapımcı Adrian Cho’nun şu sözleri Mass Effect’in Xbox 360 ve PC platformunda kalacağını işaret ediyor. En azından bir süre daha:

“Mass Effect’i geliştirmeye Xbox 360’da başladık. Bu bizim öncelikli platformumuz ve bütün araçlarımızı Xbox 360 ve Unreal teknolojisi çevresinde geliştirdik. Haliyle devam oyunları için de bu platformda kalmak mantıklı.”

Bu arada merak ettiğinizi biliyoruz. Biz de sizin gibi merak ediyoruz Mass Effect 2’yi. Oyunun raflarla buluşmasına üç gün kaldı. Evet, neyi ima ettiğinizin de farkındayım aslında. Ancak bu tip yollara başvurmak bize yakışmaz değil mi? Mass Effect 2 incelememiz oyunun orijinali elimize ulaşır ulaşmaz sizlerle buluşacak.

Bir cevap yazın