Mass Effect 2 İçin Yeni İçerik Yolda: “Lair of the Shadow Broker”

Shadow Broker’la hesaplaşma vakti…(Güncellendi)

(23.07.10)

İki yıl önceydi… Normandy, Collector’ların beklenmedik saldırısıyla paramparça olurken sadece bir kişi geride kaldı. Shepard… Ancak Liara T’soni pes etmedi. Eski komutanının bedenini Collector’lara “satmak” üzere ele geçiren Shadow Broker’la umutsuz bir savaşa girişti. Şimdiyse Shepard aramızda ve artık skoru eşitleyip öne geçmenin vakti geldi!!!

Mass Effect 2 Shadow Broker 3

Mass Effect 2’nin gözlerimizi fal taşı gibi açan son sahnelerini izlerken kafamın bir yanında Liara T’soni ile yaptığımız konuşma dönüyordu. “Peki ya Shadow Broker?” diye sordum kendi kendime. Cevabıysa pek gecikmedi… Ya 2012’yi yani Mass Effect 3’ü bekleyecektik ya da BioWare’den gelecek bir DLC haberini…

İşte o haber nihayet karşımızda. Zira BioWare, Mass Effect 2 için yayınlanacak üçüncü ücretli içeriğin Liara T’Soni ve Shadow Broker arasındaki hesaplaşmaya odaklanacağını açıkladı. Böylece Nisan ayında ortaya çıkan ve bu DLC’ye ait olduğu iddia edilen ses kayıtları da doğrulanmış oldu bir bakıma.

Lair of the Shadow Broker ismini taşıyacak bu yeni ücretli indirilebilir içeriğin çıkış tarihiyle ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil. Aynı şey fiyatı için de söz konusu. Ancak BioWare’in önceki paketlerine bakarsak Lair of the Shadow Broker’ın da 560 MS/BioWare puanına, yani 7$’a satılmasını bekleyebiliriz.

Liara T’Soni ile çıkacağımız bu gizemli görevin Mass Effect evrenindeki bir çok sırrı da açığa çıkarmasını bekleyebiliriz. Hatta tahminlerim doğruysa (ki genelde doğru çıkmaz) Mass Effect 3’le ilgili çok önemli bazı ipuçlarını da öğrenme şansı yakalayabiliriz. Illusive Man ve Cerberus’la alakalı mesela… Neyse sanırım bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Güncelleme (26.08.10): DLC 800 BioWare/MS puanına satılacak (10$) ve 7 Eylül’de yayınlanacak.

Mass Effect 2 Shadow Broker 2

Mass Effect 2 Shadow Broker 1

1 Yorum

Bir cevap yazın