Mass Effect 2 İçin Yeni DLC Mart Sonu

BioWare’in bütün yıl boyunca bize Mass Effect 2 ve Dragon Age: Origins oynatmaya kararlı olduğunu sizlere defalarca hatırlatmıştık. 19 Mart’ta çıkacak Dragon Age: Origins genişleme paketi Awakening ile Ferelden’in kuzey doğusundaki sahil kenti Amaranthine ve çevresinde yeni bir maceraya atılmaya hazırlanırken, Mass Effect 2 için söz verilen indirilebilir içeriği de unutmadık.

Nihayet bugün, ay başından beri beklediğimiz yeni Mass Effect 2 içeriğiyle ilgili detaylara kavuştuk. Mart ayının sonlarında Cerberus Network üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak ve Firewalker adını taşıyan yeni içerikle beş adet yeni görevin yanı sıra, heyecanla beklediğimiz Hammerhead de bizim olacak.

Hammerhead, ilk oyundaki Mako’nun aksine tekerlekli bir araç değil. Daha çok bir “hover tank”. Saatte 120 km hız yapabiliyor, keskin manevralar yaparken bile etkinliğini kaybetmeyen yüksek isabet oranına sahip bir roket sistemi var. Bunun yanında BioWare’den Greg Zaschuk, Hammerhead’in alıştığımız araçlardan biraz daha farklı bir kontrol şemasına sahip olacağının altını çizmiş. Kısacası Mako’dan daha eğlenceli bir deneyimin bizlerini beklediğini söylesek yanılmış olmayız.

Anlaşılan, Mart ayının yarısından fazlası BioWare’in yeni güzelliklerini beklemekle geçecek.

Bir cevap yazın